Resultat Danderyds Ungdomsspel 2013

Arrangör: Danderyds SK friidrott
Datum: 12 maj 2013
Plats: Danderyds Gymnasiums IP
Ort: Danderyd
Tävlingsledare: Per-Jonas Trollsås

Listan skapad: 2013-05-12 19:21:27


F 8 60 m Försök 

Heat 1
    Vind: -2,1  
1Alvah Lind2005Hanvikens SK11,21q
2Ebba Sjöström2005Vallentuna FK11,28q
3Ellen Jernhall2005Täby IS Friidrott11,43q
4Amelia Spaak2005Åkersberga SK11,57q
5Ellen Bergsjö2005Vallentuna FK11,84
6Anna Forsell2005Vallentuna FK12,08

Heat 2
    Vind: -0,7  
1Norah Lind2005Hanvikens SK10,77q
2Alice Nelin2005Vallentuna FK10,96q
3Elsa Vad-Schütt2005Täby IS Friidrott11,58
4Daisy Thompson2005Vallentuna FK11,93
5Elvira Berneryd2005Danderyds SK12,26

F 8 60 m Final 
    Vind: -3,2  
1Norah Lind2005Hanvikens SK10,95
2Alice Nelin2005Vallentuna FK11,26målfoto
3Ebba Sjöström2005Vallentuna FK11,26målfoto
4Alvah Lind2005Hanvikens SK11,30
5Ellen Jernhall2005Täby IS Friidrott11,46
6Amelia Spaak2005Åkersberga SK11,58

F 8 Längd Final 
       
1Norah Lind2005Hanvikens SK3,30
2Alvah Lind2005Hanvikens SK3,29
3Alice Nelin2005Vallentuna FK2,80
4Ellen Bergsjö2005Vallentuna FK2,70
5Daisy Thompson2005Vallentuna FK2,69
6Ebba Sjöström2005Vallentuna FK2,67
7Elsa Vad-Schütt2005Täby IS Friidrott2,662,62
8Anna Forsell2005Vallentuna FK2,662,60
9Amelia Spaak2005Åkersberga SK2,59
10Elvira Berneryd2005Danderyds SK2,26
11Sofia Markusson2005Danderyds AthleticsDNS

F 9 60 m Försök 

Heat 1
    Vind: -0,9  
1Frida Bäckman2004Danderyds SK10,33q
2Jasmin Gyllenhammar2004Åkersberga SK10,60
3Engla Hänsel2004Åkersberga SK11,03
4Ester Malm2004Täby IS Friidrott11,18
5Erika Söderblom2004Vallentuna FK11,27
6Elina Hellgren2004Vallentuna FK11,37

Heat 2
    Vind: -1,1  
1Julia Åberg2004Vallentuna FK10,18q
2Josephine Lindestam2004Danderyds SK10,75
3Linnea Hilding2004Hanvikens SK11,08
4Linda Edberg2004Turebergs FK11,12
5Liv Strömstedt2004Turebergs FK11,83
6Karin Forsberg2004Täby IS Friidrott12,31

Heat 3
    Vind: -1,6  
1Nike Isaksson2004IFK Lidingö9,92q
2Maya Thompson2004Vallentuna FK10,43q
3Sara Winberg2004Täby IS Friidrott10,93
4Louise Tilly2004Täby IS Friidrott11,13
5Ronja Johnsheden Sundell2004Enköpings AI11,15
6Nora Jakobsson2004Turebergs FK12,48

Heat 4
    Vind: -1,6  
1Tekla Thorgerzon2004Danderyds SK10,16q
2Tuvali Mossvik2004Enköpings AI10,31q
3Tilda Månsson2004Väsby IK11,13
4Siri Turén2004Danderyds SK11,67

Heat 5
    Vind: -3,4  
1Kajsa Ljungkvist2004Värmdö IF10,99
2Alexandra Frumerie2004Danderyds SK11,12
3Vilma Danielsson2004Turebergs FK11,46

F 9 60 m Final 
    Vind: -1,5  
1Nike Isaksson2004IFK Lidingö9,78
2Julia Åberg2004Vallentuna FK9,99
3Tekla Thorgerzon2004Danderyds SK10,02
4Tuvali Mossvik2004Enköpings AI10,42
5Maya Thompson2004Vallentuna FK10,44
6Frida Bäckman2004Danderyds SK10,46

F 9 Längd Final 
       
1Julia Åberg2004Vallentuna FK3,47
2Tekla Thorgerzon2004Danderyds SK3,45
3Maya Thompson2004Vallentuna FK3,40
4Frida Bäckman2004Danderyds SK3,35
5Nike Isaksson2004IFK Lidingö3,25
6Sara Winberg2004Täby IS Friidrott3,20
7Jasmin Gyllenhammar2004Åkersberga SK3,06
8Vilma Danielsson2004Turebergs FK2,98
9Tuvali Mossvik2004Enköpings AI2,97
10Elina Hellgren2004Vallentuna FK2,90
11Ester Malm2004Täby IS Friidrott2,87
12Alexandra Frumerie2004Danderyds SK2,86
13Erika Söderblom2004Vallentuna FK2,85
14Kajsa Ljungkvist2004Värmdö IF2,82
15Linda Edberg2004Turebergs FK2,80
16Josephine Lindestam2004Danderyds SK2,772,76
16Linnea Hilding2004Hanvikens SK2,772,74
18Tilda Månsson2004Väsby IK2,73
19Louise Tilly2004Täby IS Friidrott2,70
20Engla Hänsel2004Åkersberga SK2,69
21Ronja Johnsheden Sundell2004Enköpings AI2,65
22Siri Turén2004Danderyds SK2,59
23Liv Strömstedt2004Turebergs FK2,54
24Matilda Green2004Turebergs FK2,53
25Nora Jakobsson2004Turebergs FK2,412,26
25Karin Forsberg2004Täby IS Friidrott2,412,36
27Olivia Krantz2004Huddinge AISDNS

F 9 Kula Final 
       
1Linnea Hilding2004Hanvikens SK5,70
2Siri Turén2004Danderyds SK5,21
3Nike Isaksson2004IFK Lidingö5,19
4Erika Söderblom2004Vallentuna FK5,08
5Norah Lind2005Hanvikens SK4,90
6Maya Thompson2004Vallentuna FK4,83
7Jasmin Gyllenhammar2004Åkersberga SK4,70
8Sara Winberg2004Täby IS Friidrott4,64
9Louise Tilly2004Täby IS Friidrott4,40
10Alvah Lind2005Hanvikens SK4,34
11Tekla Thorgerzon2004Danderyds SK4,23
12Frida Bäckman2004Danderyds SK4,06
13Vilma Danielsson2004Turebergs FK4,05
14Linda Edberg2004Turebergs FK3,96
15Tilda Månsson2004Väsby IK3,81
16Karin Forsberg2004Täby IS Friidrott3,50
17Matilda Green2004Turebergs FK3,43
18Julia Åberg2004Vallentuna FK3,34
19Elina Hellgren2004Vallentuna FK3,28
20Tilda Marinilli2003Kungsängens SKDNS

F 10 60 m Försök 

Heat 1
    Vind: -1,5  
1Emma Weissenborn2003Täby IS Friidrott9,93q
2Beatrice Östlund2003Vallentuna FK10,10
3Eira Griksaite2003Spårvägens FK10,16
4Alma Popovic2003Täby IS Friidrott10,99
5Alva Söderlind2003Vallentuna FK11,01
6Amanda Pettersson2003Vallentuna FK12,08

Heat 2
    Vind: -1,4  
1Saga Bolmgren2003Danderyds SK9,46q
2Sara Fajerson2003Danderyds SK9,74q
3Ines Lindberg2003IF Linnéa10,39
4Michell Westin2003Vallentuna FK11,46
5Evilda Hedlund2003Vallentuna FK11,80
 Tilde Björnsdotter2003Vallentuna FKDNS

Heat 3
    Vind: -1,8  
1Rebecca Östergren2003Huddinge AIS9,36q
2Katharina Gråman2003Tyresö FK9,39q
3Madeleine Söderqvist2003Huddinge AIS9,62q
4Maja Busk2003Turebergs FK10,47
5Hedda Petersson2003Vallentuna FK11,26
6Amanda Ericsson2004Huddinge AIS11,40

Heat 4
    Vind: -1,8  
1Smilla Malm2003Täby IS Friidrott10,66
2Tilda Marinilli2003Kungsängens SK10,76
3Tasa Scheele Bhatia2004Täby IS Friidrott11,38
4Wilma Ribbehorn2003Vallentuna FK12,14

F 10 60 m Final 
    Vind: -0,8  
1Katharina Gråman2003Tyresö FK9,17
2Rebecca Östergren2003Huddinge AIS9,29
3Saga Bolmgren2003Danderyds SK9,31
4Madeleine Söderqvist2003Huddinge AIS9,59
5Sara Fajerson2003Danderyds SK9,74
6Emma Weissenborn2003Täby IS Friidrott9,86

F 10 Längd Final 
       
1Sara Fajerson2003Danderyds SK4,17
2Saga Bolmgren2003Danderyds SK3,95
3Madeleine Söderqvist2003Huddinge AIS3,93
4Katharina Gråman2003Tyresö FK3,90
5Lovisa Ewerblad2003Danderyds SK3,71
6Beatrice Östlund2003Vallentuna FK3,68
7Ines Lindberg2003IF Linnéa3,513,50
8Rebecca Östergren2003Huddinge AIS3,513,47
9Smilla Malm2003Täby IS Friidrott3,47
10Emma Weissenborn2003Täby IS Friidrott3,42
11Ellen Winroth2003Täby IS Friidrott3,36
12Eira Griksaite2003Spårvägens FK3,30
13Maja Busk2003Turebergs FK3,13
14Hedda Petersson2003Vallentuna FK3,12
15Tilda Marinilli2003Kungsängens SK3,07
16Alva Söderlind2003Vallentuna FK2,97
17Tasa Scheele Bhatia2004Täby IS Friidrott2,88
18Amanda Pettersson2003Vallentuna FK2,86
19Alma Popovic2003Täby IS Friidrott2,79
20Michell Westin2003Vallentuna FK2,69
21Wilma Ribbehorn2003Vallentuna FK2,48
22Evilda Hedlund2003Vallentuna FK2,45
23Estelle Lindius2003Täby IS FriidrottDNS
24Tove Tjeder2003Täby IS FriidrottDNS
25Vendela Krantz2003Huddinge AISDNS
26Irma Svensson2003Täby IS FriidrottDNS

F 10 Höjd Final 
       
1Lovisa Ewerblad2003Danderyds SK123
2Rebecca Östergren2003Huddinge AIS119
3Beatrice Östlund2003Vallentuna FK110
4Madeleine Söderqvist2003Huddinge AIS110
5Emma Weissenborn2003Täby IS Friidrott105
 Ellen Winroth2003Täby IS Friidrottx
 Amanda Ericsson2004Huddinge AISx
 Hedda Petersson2003Vallentuna FKx
 Katharina Gråman2003Tyresö FKx
 Smilla Malm2003Täby IS Friidrottx
 Tasa Scheele Bhatia2004Täby IS Friidrottx

F 10 Höjd Final  105 110 115 119 123 127
Ellen Winroth xxx
Amanda Ericsson xxx
Madeleine Söderqvist xxo xo xxx
Rebecca Östergren o o xo xo xxx
Lovisa Ewerblad o o o xxo xxo xxx
Beatrice Östlund xo o xxx
Hedda Petersson xxx
Katharina Gråman xxx
Emma Weissenborn o xxx
Smilla Malm xxx
Tasa Scheele Bhatia xxx

F 10 600 m Final 
       
1Saga Bolmgren2003Danderyds SK1.54,22DUSP Rekord
2Sara Fajerson2003Danderyds SK1.58,40
3Lovisa Ewerblad2003Danderyds SK2.02,91
4Elsa Eriksson2003Gottsunda IF2.10,81
5Beatrice Östlund2003Vallentuna FK2.20,94
6Alma Popovic2003Täby IS Friidrott2.21,59
7Alva Söderlind2003Vallentuna FK2.21,86
8Ellen Winroth2003Täby IS Friidrott2.24,30
9Amanda Pettersson2003Vallentuna FK2.36,26
10Michell Westin2003Vallentuna FK2.40,17

F 10 Kula Final 
       
1Lovisa Ewerblad2003Danderyds SK7,49
2Beatrice Östlund2003Vallentuna FK6,52
3Ines Lindberg2003IF Linnéa6,16
4Madeleine Söderqvist2003Huddinge AIS5,61
5Amanda Ericsson2004Huddinge AIS5,45
6Alma Popovic2003Täby IS Friidrott4,904,82
7Tilda Marinilli2003Kungsängens SK4,904,74 4,16
8Rebecca Östergren2003Huddinge AIS4,904,74 -
9Alva Söderlind2003Vallentuna FK4,74
10Wilma Ribbehorn2003Vallentuna FK4,52
11Hedda Petersson2003Vallentuna FK4,43
12Evilda Hedlund2003Vallentuna FK3,26
13Amanda Pettersson2003Vallentuna FK3,22
14Michell Westin2003Vallentuna FK3,12
15Irma Svensson2003Täby IS FriidrottDNS
15Emma Weissenborn2003Täby IS FriidrottDNS
15Smilla Malm2003Täby IS FriidrottDNS
15Tove Tjeder2003Täby IS FriidrottDNS

F 11 60 m Försök 

Heat 1
    Vind: -1,1  
1Leticia Yumi Buchli2002Täby IS Friidrott9,27q
2Julia Jansson2002Hammarby Friidrott9,52q
3Elisabeth Hvalgren2002IFK Lidingö9,58
4Ebba Turén2002Danderyds SK9,91
5Linda Norman2002Täby IS Friidrott9,96
6Lisa Ekberg2002Hammarby Friidrott10,37

Heat 2
    Vind: -1,6  
1Ella Enander2002Täby IS Friidrott9,34q
2Caroline Lindstedt2002Hässelby SK9,37q
3Emilia Sjöstrand2002Hanvikens SK9,57
4Siri Bredberg2002Vallentuna FK9,69
5Alicia Björn2002Danderyds SK9,77

Heat 3
    Vind: -2,1  
1Hanna Bäckman2002Danderyds SK9,55q
2Hannah Hilding2002Hanvikens SK9,95
3Hannah Luxemburg2002Täby IS Friidrott10,46
4Felicia Öster2002Täby IS Friidrott10,47
5Astrid Öhrn2002Täby IS Friidrott10,69
6Fredrika Pettersson2002Hammarby Friidrott10,81

Heat 4
    Vind: -1,2  
1Julia Iverman2002Täby IS Friidrott9,27q
2Olivia Wildsjö2002Vallentuna FK9,58
3Nora Bertheau2002Täby IS Friidrott9,63
4Matilda Lindgren2002Danderyds SK9,94
5Julia Altauz2002Danderyds SK10,15

F 11 60 m Final 
       
1Leticia Yumi Buchli2002Täby IS Friidrott9,34
2Caroline Lindstedt2002Hässelby SK9,42
3Ella Enander2002Täby IS Friidrott9,56
4Julia Iverman2002Täby IS Friidrott9,60
5Hanna Bäckman2002Danderyds SK9,70
6Julia Jansson2002Hammarby Friidrott9,78

F 11 Längd Final 
       
1Ella Enander2002Täby IS Friidrott4,44
2Ella Hagman2002Huddinge AIS4,24
3Julia Iverman2002Täby IS Friidrott4,22
4Olivia Wildsjö2002Vallentuna FK4,16
5Caroline Lindstedt2002Hässelby SK4,10
6Emilia Sjöstrand2002Hanvikens SK4,09
7Hanna Bäckman2002Danderyds SK4,08
8Julia Jansson2002Hammarby Friidrott3,95
9Leticia Yumi Buchli2002Täby IS Friidrott3,93
10Nora Bertheau2002Täby IS Friidrott3,87
11Elisabeth Hvalgren2002IFK Lidingö3,85
12Alicia Björn2002Danderyds SK3,79
13Hannah Hilding2002Hanvikens SK3,66
14Felicia Öster2002Täby IS Friidrott3,60
15Cecilia Malm2002Danderyds SK3,57
16Linda Norman2002Täby IS Friidrott3,55
17Astrid Öhrn2002Täby IS Friidrott3,52
18Julia Altauz2002Danderyds SK3,46
19Hannah Luxemburg2002Täby IS Friidrott3,34
20Fredrika Pettersson2002Hammarby Friidrott3,28
21Lisa Ekberg2002Hammarby Friidrott3,20
22Matilda Lindgren2002Danderyds SK3,17
23Tora Eidman2002IFK LidingöDNS
24Carolina Larson2002Danderyds SKDNS

F 11 Höjd Final 
       
1Ella Enander2002Täby IS Friidrott133
2Julia Iverman2002Täby IS Friidrott130
3Nora Bertheau2002Täby IS Friidrott130
4Cecilia Malm2002Danderyds SK123
4Ella Hagman2002Huddinge AIS123
4Olivia Wildsjö2002Vallentuna FK123
7Alicia Björn2002Danderyds SK123
8Hannah Hilding2002Hanvikens SK119
9Caroline Lindstedt2002Hässelby SK115
9Linda Norman2002Täby IS Friidrott115
11Elisabeth Hvalgren2002IFK Lidingö115
12Felicia Öster2002Täby IS Friidrott115
13Fredrika Pettersson2002Hammarby Friidrott110
14Hannah Luxemburg2002Täby IS Friidrott110
 Siri Bredberg2002Vallentuna FKx
 Lisa Ekberg2002Hammarby Friidrottx

F 11 Höjd Final  105 110 115 119 123 127 130 133 135
Alicia Björn o o o xo xxo xxx
Cecilia Malm o o o xxo o xxx
Nora Bertheau - o o o o xo xo xxx
Caroline Lindstedt - o o xxx
Ella Hagman o xo o xo o xxx
Siri Bredberg xxx
Fredrika Pettersson xo o xxx
Ella Enander - - o o o o o o xxx
Felicia Öster xo o xo xxx
Hannah Luxemburg o xo xxx
Julia Iverman - - o o o xxo o xxx
Linda Norman o o o xxx
Elisabeth Hvalgren o o xo xxx
Lisa Ekberg xxx
Olivia Wildsjö o xo xo o o xxx
Hannah Hilding o xo o xo xxx

F 11 600 m Final 
       
1Alice Berg2002Turebergs FK1.52,22DUSP rekord
2Carolina Larson2002Danderyds SK1.54,23
3Siri Bredberg2002Vallentuna FK1.55,81
4Leticia Yumi Buchli2002Täby IS Friidrott2.02,64
5Elisabeth Hvalgren2002IFK Lidingö2.05,10
6Wilma Thorberg2002Kungsängens SK2.06,44
7Ebba Turén2002Danderyds SK2.07,27
8Julia Jansson2002Hammarby Friidrott2.09,14
9Lisa Ekberg2002Hammarby Friidrott2.13,67
 Linda Norman2002Täby IS Friidrott

F 11 Kula Final 
       
1Ella Hagman2002Huddinge AIS8,04
2Hannah Hilding2002Hanvikens SK7,68
3Cecilia Malm2002Danderyds SK6,956,93
4Julia Jansson2002Hammarby Friidrott6,956,73
5Ella Enander2002Täby IS Friidrott6,88
6Serena Goitom2002Hammarby Friidrott6,82
7Hannah Luxemburg2002Täby IS Friidrott6,63
8Leticia Yumi Buchli2002Täby IS Friidrott6,25
9Wilma Thorberg2002Kungsängens SK6,08
10Felicia Öster2002Täby IS Friidrott5,95
11Elisabeth Hvalgren2002IFK Lidingö5,38
12Astrid Öhrn2002Täby IS Friidrott5,20
13Linda Norman2002Täby IS Friidrott5,08
14Klara Thynne2002Hässelby SKDNS
15Lisa Ekberg2002Hammarby FriidrottDNS
16Emilia Sjöstrand2002Hanvikens SKDNS
17Nora Bertheau2002Täby IS FriidrottDNS

F 12 Längd Final 
       
1Stina Gustafsson2001Hanvikens SK5,02Tangerat DUSP rek
2Hilda Lindberg2001Västerås Friidrottsklubb4,51
3My Lindberg2001Hanvikens SK4,22
4Madeleine Forslund2001Huddinge AIS4,21
5Clara Saks2001Danderyds SK4,17
6Amanda Finney Nilsson2001Täby IS Friidrott4,12
7Amanda Göth2001Täby IS Friidrott4,10
8Emilia Larson2001Danderyds SK4,07
9Ida Winther2001Turebergs FK4,04
10Fredrika Jonassen2001Täby IS Friidrott4,03
11Sanya Harnung2001Mälarhöjdens IK4,00
12Olivia Jernhall2001Täby IS Friidrott3,96
13Julia Stenberg2001Turebergs FK3,92
14Malva Linnér2001Huddinge AIS3,79
15Liva Gustavsson2001Spårvägens FK3,71
16Elin Träff2001Åkersberga SK3,63
17Anna Rönnberg2001Turebergs FK3,30
18Marina Ruokolainen2001Spårvägens FK2,47
19Alva Sundin2001Täby IS FriidrottDNS
20Diana Nakiganda2001Väsby IKDNS
21Frida Erlandsson2001Mälarhöjdens IKDNS
22Jeanne Lindestam2001Danderyds SKDNS
23Sabina Söderberg2001Mälarhöjdens IKDNS

F 12 Höjd Final 
       
1Stina Gustafsson2001Hanvikens SK142
2Sara Bredberg2001Vallentuna FK138
3Klara Rådbo2001Hammarby Friidrott138
4Clara Saks2001Danderyds SK134
4Jeanne Lindestam2001Danderyds SK134
6Kajsa Engblom2001Huddinge AIS134
7My Lindberg2001Hanvikens SK130
8Amanda Finney Nilsson2001Täby IS Friidrott130
9Alva Sundin2001Täby IS Friidrott130
10Caroline Larsson2001Vallentuna FK130
11Amanda Göth2001Täby IS Friidrott125
12Madeleine Forslund2001Huddinge AIS125
12Maja Sund2001Turebergs FK125
14Cornelia Böhnke2001Huddinge AIS125
15Fredrika Jonassen2001Täby IS Friidrott115
15Liva Gustavsson2001Spårvägens FK115
17Elin Träff2001Åkersberga SK115
18Olivia Jernhall2001Täby IS Friidrott110

F 12 Höjd Final  110 115 120 125 130 134 138 142 144
My Lindberg - o o o o xx
Cornelia Böhnke - o o xxo xxx
Kajsa Engblom - xo o xo xo xo xxx
Madeleine Forslund - o o xo xxx
Caroline Larsson - o xxo o xo xxx
Clara Saks - o o o o xo xxx
Jeanne Lindestam - o o o o xo xxx
Olivia Jernhall xxo xxx
Sara Bredberg - - - xo o xo o xxx
Amanda Finney Nilsson o o o o xo xxx
Fredrika Jonassen o o xxx
Stina Gustafsson - - - o o xo o xxo xxx
Maja Sund o o o xo xxx
Klara Rådbo - - - o o xo xo xxx
Elin Träff o xxo xxx
Liva Gustavsson o o xxx
Alva Sundin o o o xo xo xxx
Amanda Göth o o xo o xxx

F 12 80 m Försök 

Heat 1
    Vind: -2,0  
1Hilda Lindberg2001Västerås Friidrottsklubb11,54q
2Alva Sundin2001Täby IS Friidrott11,84q
3Amanda Göth2001Täby IS Friidrott11,86q
4Cornelia Böhnke2001Huddinge AIS12,11
5Amanda Finney Nilsson2001Täby IS Friidrott12,41
6Emilia Larson2001Danderyds SK12,48

Heat 2
    Vind: -0,9  
1Ida Winther2001Turebergs FK11,85q
2Elisabeth Kidus2001Hellas FK12,03
3Caroline Larsson2001Vallentuna FK12,16
4Clara Saks2001Danderyds SK12,69
5Johanna Fallberg2001Turebergs FK13,62
6Marina Ruokolainen2001Spårvägens FK15,94

Heat 3
    Vind: -2,4  
1Fredrika Jonassen2001Täby IS Friidrott12,32
2Julia Stenberg2001Turebergs FK12,46
3Frida Erlandsson2001Mälarhöjdens IK12,56
3Linnea Sjögren2001Järfälla IF12,56
5Malva Linnér2001Huddinge AIS12,76
6Lilly Andersson2001Danderyds SK13,68

Heat 4
    Vind: -2,4  
1Stina Gustafsson2001Hanvikens SK11,08q
2Olivia Jernhall2001Täby IS Friidrott11,85q
3My Lindberg2001Hanvikens SK11,91
4Sara Bredberg2001Vallentuna FK12,05
5Sabina Söderberg2001Mälarhöjdens IK12,21
6Sanya Harnung2001Mälarhöjdens IK12,36

F 12 80 m Final 
    Vind: -1,9  
1Stina Gustafsson2001Hanvikens SK10,92
2Hilda Lindberg2001Västerås Friidrottsklubb11,52
3Olivia Jernhall2001Täby IS Friidrott11,74
4Ida Winther2001Turebergs FK11,75
5Alva Sundin2001Täby IS Friidrott11,78
6Amanda Göth2001Täby IS Friidrott11,82

F 12 600 m Final 
       
1Hilda Lindberg2001Västerås Friidrottsklubb1.47,26
2Emilia Larson2001Danderyds SK1.57,14
3Cornelia Böhnke2001Huddinge AIS1.59,05
4Amanda Göth2001Täby IS Friidrott2.00,23
5Alva Sundin2001Täby IS Friidrott2.01,39
6Liva Gustavsson2001Spårvägens FK2.04,97
7Lilly Andersson2001Danderyds SK2.11,23
8Maja Sund2001Turebergs FK2.12,20
9Emma Eriksson2001Gottsunda IF2.13,98
10Amanda Finney Nilsson2001Täby IS Friidrott2.17,29
11Johanna Fallberg2001Turebergs FK2.18,27
12Marina Ruokolainen2001Spårvägens FK2.32,31

F 12 60 mh Final 

Heat 1
    Vind: -2,2  
1Amanda Göth2001Täby IS Friidrott12,73
2Maja Sund2001Turebergs FK12,90
3Amanda Finney Nilsson2001Täby IS Friidrott12,91
4Liva Gustavsson2001Spårvägens FK13,62
5Lilly Andersson2001Danderyds SK14,07

Heat 2
    Vind: -1,8  
1Klara Rådbo2001Hammarby Friidrott10,94
2Caroline Larsson2001Vallentuna FK12,46
3Malva Linnér2001Huddinge AIS13,24
4Fredrika Jonassen2001Täby IS Friidrott13,50

Heat 3
    Vind: -2,2  
1Stina Gustafsson2001Hanvikens SK10,80
2Sara Bredberg2001Vallentuna FK11,86
3My Lindberg2001Hanvikens SK11,90
4Olivia Jernhall2001Täby IS Friidrott12,13

F 12 60 mh Final - Sammanställning
       
1Stina Gustafsson2001Hanvikens SK10,80
2Klara Rådbo2001Hammarby Friidrott10,94
3Sara Bredberg2001Vallentuna FK11,86
4My Lindberg2001Hanvikens SK11,90
5Olivia Jernhall2001Täby IS Friidrott12,13
6Caroline Larsson2001Vallentuna FK12,46
7Amanda Göth2001Täby IS Friidrott12,73
8Maja Sund2001Turebergs FK12,90
9Amanda Finney Nilsson2001Täby IS Friidrott12,91
10Malva Linnér2001Huddinge AIS13,24
11Fredrika Jonassen2001Täby IS Friidrott13,50
12Liva Gustavsson2001Spårvägens FK13,62
13Lilly Andersson2001Danderyds SK14,07

F 12 Kula Final 
       
1Stina Gustafsson2001Hanvikens SK10,23
2Isabella Andersson2001Vallentuna FK10,11
3Ida Winther2001Turebergs FK9,74
4Lina Hagberg2001Turebergs FK9,64
5Sabina Söderberg2001Mälarhöjdens IK8,93
6Julia Stenberg2001Turebergs FK8,75
7Kajsa Engblom2001Huddinge AIS8,06
8Madeleine Forslund2001Huddinge AIS7,98
9Fredrika Jonassen2001Täby IS Friidrott7,91
10Sara Bredberg2001Vallentuna FK7,90
11Olivia Jernhall2001Täby IS Friidrott7,38
12My Lindberg2001Hanvikens SK6,99
13Amanda Finney Nilsson2001Täby IS Friidrott6,98
14Amanda Göth2001Täby IS Friidrott6,67
15Frida Erlandsson2001Mälarhöjdens IK6,05
16Marina Ruokolainen2001Spårvägens FK4,12

F 13 Längd Final 
       
1Kajsa Lindqvist2000Väsby IK5,12
2Linda Eriksson2000Huddinge AIS4,73
3Linda Nyblom2000Turebergs FK4,71
4Tora Rickelvik2000Huddinge AIS4,694,67
5Matilda Rönnberg2000Turebergs FK4,694,66
6Emilia Östergren2000Huddinge AIS4,55
7Ellen Hiljegren2000Huddinge AIS4,404,39
8Kajsa Eriksson2000Huddinge AIS4,404,34
9Lea Hermansson2000Huddinge AIS4,404,25
10Lea Andersen2000Täby IS Friidrott4,37
11Agnes Andersson2000Täby IS Friidrott4,18
12Amanda Thor2000Hässelby SK4,15
13Linn Odda2000Hellas FK3,93
14Mathilda Pousette2000Täby IS Friidrott3,80
15Hanna Engel2000IFK LidingöDNS
16Iris Viel Lamare2000Turebergs FKDNS

F 13 Höjd Final 
       
1Kajsa Lindqvist2000Väsby IK145
2Tora Rickelvik2000Huddinge AIS142
3Ellen Hiljegren2000Huddinge AIS134
4Lea Hermansson2000Huddinge AIS130
5Agnes Andersson2000Täby IS Friidrott130
6Emilia Östergren2000Huddinge AIS125

F 13 Höjd Final  110 115 120 125 130 134 138 142 145 148
Kajsa Lindqvist - - - o o o o xo o xx
Lea Hermansson - o o o xo xxx
Ellen Hiljegren - o o o o xo xxx
Tora Rickelvik - - - o o o o o xxx
Emilia Östergren - o o xo xxx
Agnes Andersson - - o xxo xxo xxx

F 13 80 m Försök 

Heat 1
    Vind: -1,5  
1Marie Ebbestad2000Gottsunda IF11,38q
2Agnes Andersson2000Täby IS Friidrott11,64q
3Ellen Hiljegren2000Huddinge AIS12,12
4Amanda Thor2000Hässelby SK12,23
5Mathilda Pousette2000Täby IS Friidrott12,49

Heat 2
    Vind: -2,2  
1Linda Eriksson2000Huddinge AIS11,30q
2Emilia Östergren2000Huddinge AIS11,44q
3Kajsa Eriksson2000Huddinge AIS11,74q
4Lea Hermansson2000Huddinge AIS11,88q
5Tora Rickelvik2000Huddinge AIS12,15

F 13 80 m Final 
    Vind: -2,6  
1Linda Eriksson2000Huddinge AIS11,11
2Emilia Östergren2000Huddinge AIS11,35
3Marie Ebbestad2000Gottsunda IF11,40
4Kajsa Eriksson2000Huddinge AIS11,70
5Lea Hermansson2000Huddinge AIS11,81
6Agnes Andersson2000Täby IS Friidrott11,83

F 13 600 m Final 
       
1Marie Ebbestad2000Gottsunda IF1.50,20
2Mathilda Pousette2000Täby IS Friidrott2.05,83

F 13 60 mh Final 
    Vind: -2,6  
1Linda Nyblom2000Turebergs FK10,94
2Jonna Geiryd2000Huddinge AIS12,96
3Linn Odda2000Hellas FK13,49

F 13 Kula Final 
       
1Rebecca Lejdström2000Åkersberga SK9,85
2Jonna Geiryd2000Huddinge AIS8,85
3Agnes Andersson2000Täby IS Friidrott8,08
4Linn Odda2000Hellas FK8,04
5Matilda Qvick2000Järfälla IF7,64
6Mathilda Pousette2000Täby IS Friidrott7,39

F 15 Längd Final 
       
1Pernilla Hansson1998Hammarby Friidrott5,22+2,5
2Carolina Eriksson1999Huddinge AIS5,08+1,4
3Bianca Salming1998Täby IS Friidrott4,95+1,7
4Helena Kolte1998Täby IS Friidrott4,89+1,1
5Sophie Ohlsson1999Luleå Friidrott4,88+2,4
6Levina Ahlgren1998Upsala IF4,82+0,0
7Maria Södergren1998Täby IS Friidrott4,75+3,8
8Johanna Norberg1998Täby IS Friidrott4,68+3,1
9Linnéa Dennerporth1999Väsby IK4,67+2,9
10Ebba Gällhagen1999Turebergs FK4,58+2,3
11Lovisa Linde1998Täby IS Friidrott4,54+2,3
12Hanna Gutemar Rilegård1998Täby IS Friidrott4,52+1,7
13Fanny Jansson1999Hammarby Friidrott4,33+0,6
14Elin Saks1999Danderyds SK4,27+2,1
14Linda Schalling1998Täby IS Friidrott4,27+2,7
16Sara Engman1999Boden friidrott4,24+3,0
17Johanna Sundström1998Täby IS Friidrott4,19+1,0
18Josefiné Dahlbäck1998Täby IS Friidrott4,13+2,8
19Amanda Juvas1999Väsby IK3,77+1,2
20Frida Thörn1998Österhaninge IF3,76+4,6
21Lovisa Jonassen1999Täby IS FriidrottDNS
21Josefine Lundvall1999Täby IS FriidrottDNS
21Linn Kalderén1999Turebergs FKDNS

F 15 Höjd Final 
       
1Bianca Salming1998Täby IS Friidrott159
2Pernilla Hansson1998Hammarby Friidrott159
3Helena Kolte1998Täby IS Friidrott149
3Vilma Jonsson1999Danderyds SK149
5Lovisa Linde1998Täby IS Friidrott149
6Josefiné Dahlbäck1998Täby IS Friidrott145
7Ida Fritzdorf Kåberg1998Hammarby Friidrott145
8Fanny Jansson1999Hammarby Friidrott140
9Maria Södergren1998Täby IS Friidrott140
10Elin Saks1999Danderyds SK135
11Amanda Juvas1999Väsby IK130
11Amanda Stjerngren1998Danderyds SK130

F 15 Höjd Final  125 130 135 140 145 149 153 156 159 162
Helena Kolte - - - - o xo xxx
Amanda Juvas o o xxx
Pernilla Hansson - - - - xo o xxo o xxo xxx
Vilma Jonsson - - - - o xo xxx
Elin Saks o o o xxx
Fanny Jansson - - - o xxx
Bianca Salming - - - - o o o xxo xxx
Josefiné Dahlbäck - - - o o xxx
Ida Fritzdorf Kåberg - - - o xo xx-
Maria Södergren - - o xxo xxx
Lovisa Linde - - - o xxo xxx
Amanda Stjerngren - o xxx

F 15 100 m Försök 

Heat 1
    Vind: -0,5  
1Amie Jammeh1999Gottsunda IF13,73q
2Bianca Salming1998Täby IS Friidrott13,76
3Johanna Norberg1998Täby IS Friidrott13,87
4Johanna Sundström1998Täby IS Friidrott14,28
5Frida Thörn1998Österhaninge IF15,72

Heat 2
    Vind: -3,2  
1Carolina Söderbom1999Ärla IF13,30q
2Helena Kolte1998Täby IS Friidrott13,75q
3Carolina Eriksson1999Huddinge AIS13,83
4Ebba Gällhagen1999Turebergs FK13,99
5Hanna Gutemar Rilegård1998Täby IS Friidrott14,08

Heat 3
    Vind: -2,5  
1Ida Fritzdorf Kåberg1998Hammarby Friidrott13,55q
2Josefine Lundvall1999Täby IS Friidrott13,68q
3Levina Ahlgren1998Upsala IF13,76
4Lovisa Jonassen1999Täby IS Friidrott14,84
5Linda Schalling1998Täby IS Friidrott14,86

Heat 4
    Vind: -3,5  
1Pernilla Hansson1998Hammarby Friidrott13,64q
2Lovisa Linde1998Täby IS Friidrott13,85
3Maria Södergren1998Täby IS Friidrott13,98
4Sophie Ohlsson1999Luleå Friidrott14,38
5Sara Engman1999Boden friidrott14,56

F 15 100 m Final 
    Vind: -2,1  
1Carolina Söderbom1999Ärla IF13,05
2Ida Fritzdorf Kåberg1998Hammarby Friidrott13,22
3Pernilla Hansson1998Hammarby Friidrott13,23
4Helena Kolte1998Täby IS Friidrott13,45
5Josefine Lundvall1999Täby IS Friidrott13,66
6Amie Jammeh1999Gottsunda IF13,85

F 15 200 m Final 

Heat 1
    Vind: -1,6  
1Carolina Söderbom1999Ärla IF26,96
2Johanna Norberg1998Täby IS Friidrott28,85
3Mika Söderström1999Vallentuna FK28,86
4Johanna Sundström1998Täby IS Friidrott29,00
5Amie Jammeh1999Gottsunda IF29,11
6Alexandra Hellborg1998Österhaninge IF29,67

Heat 2
    Vind: -1,6  
1Ida Fritzdorf Kåberg1998Hammarby Friidrott27,31
2Josefine Lundvall1999Täby IS Friidrott28,62
3Linda Schalling1998Täby IS Friidrott30,20
4Elin Saks1999Danderyds SK30,53
5Bianca Salming1998Täby IS FriidrottDNS
6Helena Kolte1998Täby IS FriidrottDNS

Heat 3
    Vind: -0,8  
1Lovisa Linde1998Täby IS Friidrott27,52
2Maria Södergren1998Täby IS Friidrott28,13
3Lova Rehle1998Danderyds SK29,61
4Lovisa Jonassen1999Täby IS Friidrott30,08
5Linn Kalderén1999Turebergs FKDNS

Heat 4
    Vind: -3,1  
1Sara Hermansson1999Enhörna IF27,84
2Sara Engman1999Boden friidrott29,69
3Sophie Ohlsson1999Luleå Friidrott30,80
4Stina Gustafsson2001Hanvikens SKDNS

F 15 200 m Final - Sammanställning
       
1Carolina Söderbom1999Ärla IF26,96
2Ida Fritzdorf Kåberg1998Hammarby Friidrott27,31
3Lovisa Linde1998Täby IS Friidrott27,52
4Sara Hermansson1999Enhörna IF27,84
5Maria Södergren1998Täby IS Friidrott28,13
6Josefine Lundvall1999Täby IS Friidrott28,62
7Johanna Norberg1998Täby IS Friidrott28,85
8Mika Söderström1999Vallentuna FK28,86
9Johanna Sundström1998Täby IS Friidrott29,00
10Amie Jammeh1999Gottsunda IF29,11
11Lova Rehle1998Danderyds SK29,61
12Alexandra Hellborg1998Österhaninge IF29,67
13Sara Engman1999Boden friidrott29,69
14Lovisa Jonassen1999Täby IS Friidrott30,08
15Linda Schalling1998Täby IS Friidrott30,20
16Elin Saks1999Danderyds SK30,53
17Sophie Ohlsson1999Luleå Friidrott30,80
18Bianca Salming1998Täby IS FriidrottDNS
19Helena Kolte1998Täby IS FriidrottDNS
20Linn Kalderén1999Turebergs FKDNS
21Stina Gustafsson2001Hanvikens SKDNS

F 15 800 m Final 
       
1Mika Söderström1999Vallentuna FK2.29,90
2Linnéa Dennerporth1999Väsby IK2.33,57
3Carolina Söderbom1999Ärla IF2.35,14
4Agnes Wijk1999Täby IS Friidrott2.36,00
5Eleonora Olsmats1999Danderyds SK2.57,19
6Johanna Norberg1998Täby IS FriidrottDNS
6Frida Thörn1998Österhaninge IFDNS

F 15 Kula Final 
       
1Bianca Salming1998Täby IS Friidrott13,34DUSP Rekord
2Lovisa Linde1998Täby IS Friidrott10,28
3Helena Kolte1998Täby IS Friidrott10,03
4Eleonora Olsmats1999Danderyds SK9,61
5Linn Kalderén1999Turebergs FK9,10
6Lovisa Jonassen1999Täby IS Friidrott8,18
7Maria Södergren1998Täby IS Friidrott7,60
8Frida Thörn1998Österhaninge IF5,86

F 17 Längd Final 
       
1Ellinor Persson1996Täby IS Friidrott5,42+0,9DUSP rekord
2Cecilia Jäger-Stenberg1997Sundbybergs IK3,49+1,6
3Hedvig Palmblad Söderhielm1997Täby IS FriidrottDNS

F 17 100 m Final 
    Vind: -0,8  
1Sandra HentschelHammarby Friidrott13,16
2Yasmin Jelassi1996Hammarby Friidrott13,25
3Stina Rosenberg1996Huddinge AIS13,64
4Felicia Asplund1996Hammarby Friidrott14,05

F 17 800 m Final 
       
1Emma Gustafsson1997Hässelby SK2.22,93DUSP rekord
2Jenny Wingqvist1997Hässelby SK2.29,90
3Maja Sjöblom1997Hässelby SK2.38,83

F 17 Kula Final 
       
1Hanna Mårtensson1996Hässelby SK12,62
2Cecilia Jäger-Stenberg1997Sundbybergs IK7,90

KS Längd Final 
       
 Sofia Linde1995Täby IS Friidrott5,66+2,9

KS 100 m Final 
    Vind: +0,2  
1Klara Helander1995Upsala IF12,60
2Madeleine Rossi1995Hammarby Friidrott13,42
3Sofie Tholander1993Hellas FK13,90
 Malin Trollsås1993Danderyds SKDNF

KS 200 m Final 
    Vind: -0,6  
1Sofia Linde1995Täby IS Friidrott25,51
2Klara Helander1995Upsala IF25,77
3Sofia Jäger-Stenberg1994Sundbybergs IK26,92
4Frida Retsloff1992Hammarby IF27,16

KS 600 m Final 
       
1Anna Sunneborn1970Spårvägen1.50,30K40 Svenskt rekord
2Gunnel Tolfes1958Huddinge AIS2.00,46K55 Svenskt rekord

KS 800 m Final 
       
1Josphine Malmborg1994Habo Friidrott2.14,44DUSP rekord
2Anna Silvander1993Danderyds SK2.14,57
3Astrid Rosvall1997Hässelby SK2.15,73
4Vilma Jonsson1999Danderyds SK2.16,61
5Anna Jonsson Sundberg1994Hammarby Friidrott2.26,11
6Emma Forss1994Hammarby Friidrott2.30,53

KS Kula Final 
       
1Sofia Jäger-Stenberg1994Sundbybergs IK10,02
2Eleonora Olsmats1999Danderyds SK8,30

P 8 60 m Försök 

Heat 1
    Vind: -2,6  
1Alexander Ekfeldt2005Åkersberga SK10,67q
2Gordon Palmqvist2005Västerås Friidrottsklubb10,72q
3Fabian Lidbaum2005Vallentuna FK11,36
4Axel Söderqvist2006Huddinge AIS11,87
5Fabian Tobiasson2005Vallentuna FK11,88
6Felix Elliot2005Huddinge AIS13,17

Heat 2
    Vind: -2,0  
1Henrik Edlund2005Täby IS Friidrott10,65q
2Gustav Sandkvist2005Järfälla IF11,04q11,031
3Ivan Schubert2005Danderyds SK11,0411,037
4Joakim Gråman2006Tyresö FK11,15
5Josef Lindberg2005IF Linnéa11,62
5Gustav Träff2005Åkersberga SK11,62

Heat 3
    Vind: -1,5  
1Victor Törnström2005Danderyds SK10,69q
2Lucas Törnström2005Danderyds SK10,95q
3Anton Miselli2005Danderyds SK11,29
4Vincent Larson2005Danderyds SK11,33
5Tristan Stenman2005Hammarby Friidrott11,67
6Justas Griksas2005Spårvägens FK12,53

P 8 60 m Final 
    Vind: -3,5  
1Gordon Palmqvist2005Västerås Friidrottsklubb10,54
2Victor Törnström2005Danderyds SK10,63
3Henrik Edlund2005Täby IS Friidrott10,73
4Lucas Törnström2005Danderyds SK10,84
5Gustav Sandkvist2005Järfälla IF10,99
6Alexander Ekfeldt2005Åkersberga SK11,02

P 8 Längd 1 
       
1Ivan Schubert2005Danderyds SK3,47DUSP rekord
2Henrik Edlund2005Täby IS Friidrott3,28
3Gordon Palmqvist2005Västerås Friidrottsklubb3,27
4Gustav Sandkvist2005Järfälla IF3,09
5Vincent Larson2005Danderyds SK3,07
6Lucas Törnström2005Danderyds SK3,02
7Axel Söderqvist2006Huddinge AIS2,97
8Victor Törnström2005Danderyds SK2,88
9Anton Miselli2005Danderyds SK2,80
10Josef Lindberg2005IF Linnéa2,76
11Fabian Tobiasson2005Vallentuna FK2,75
12Fabian Lidbaum2005Vallentuna FK2,72
13Tristan Stenman2005Hammarby Friidrott2,54
14Felix Elliot2005Huddinge AIS2,202,17
15Justas Griksas2005Spårvägens FK2,202,11
16Noa Gustavsson2006IFK StocksundDNS

P 9 60 m Försök 

Heat 1
    Vind: -0,4  
1Markus Brodin2004Danderyds SK9,70q
2Alexander Ludwigs2004Danderyds SK10,02q
3Tobias Pettersson2004Hammarby Friidrott10,28q
4Gustav Ihse2004Danderyds SK10,41q
5Erik Gahne2004Täby IS Friidrott10,83
6Adam Bäck2004Danderyds SK12,49

Heat 2
    Vind: -0,8  
1Johan Rosenbaum2004Bromma IF9,95q
2Hugo Winther2004Turebergs FK10,31q
3Gustav Kröger2004Mälarhöjdens IK10,66
4Kasper Lagneholm2004Täby IS Friidrott10,75
5Leo Smedberg2004Turebergs FK10,80
6Henrik Nerell2004Turebergs FK11,79

Heat 3
    Vind: -1,6  
1Max Ingvarsson Lind2004Turebergs FK10,78
2Max Sundgren2004Täby IS Friidrott10,84
3Oscar Alvendal2004Danderyds SK11,10
4Melker Lindgren2004Danderyds SK11,44
5Victor Lindstrand2004Turebergs FK11,45
6Rufus Arvén2004Mälarhöjdens IK11,48

P 9 60 m Final 
       
1Markus Brodin2004Danderyds SK9,74
2Alexander Ludwigs2004Danderyds SK9,95
3Johan Rosenbaum2004Bromma IF10,03
4Hugo Winther2004Turebergs FK10,17
5Tobias Pettersson2004Hammarby Friidrott10,51
6Gustav Ihse2004Danderyds SK10,54

P 9 Längd Final 
       
1Alexander Ludwigs2004Danderyds SK3,68
2Markus Brodin2004Danderyds SK3,67
3Johan Rosenbaum2004Bromma IF3,64
4Gustav Kröger2004Mälarhöjdens IK3,37
5Tobias Pettersson2004Hammarby Friidrott3,35
6Kasper Lagneholm2004Täby IS Friidrott3,22
7Rufus Arvén2004Mälarhöjdens IK3,18
8Max Ingvarsson Lind2004Turebergs FK3,16
9Gustav Ihse2004Danderyds SK3,15
10Oscar Alvendal2004Danderyds SK3,14
11Martin Sjödin2004Turebergs FK3,05
12Max Sundgren2004Täby IS Friidrott3,04
13Erik Gahne2004Täby IS Friidrott2,92
14Victor Lindstrand2004Turebergs FK2,88
15Henrik Nerell2004Turebergs FK2,70
16Hugo Winther2004Turebergs FK2,61
17Adam Bäck2004Danderyds SK2,60
18Melker Lindgren2004Danderyds SK2,24
19David Ågren2004Vallentuna FKDNS
20Malte Ågren2004Vallentuna FKDNS
21Markus Sareyko2004Täby IS FriidrottDNS
22Nils Stenmarck2004Vallentuna FKDNS

P 9 Kula Final 
       
1Kasper Lagneholm2004Täby IS Friidrott6,41
2Hugo Winther2004Turebergs FK6,15
3Gustav Kröger2004Mälarhöjdens IK5,92
4Markus Brodin2004Danderyds SK5,79
5Rufus Arvén2004Mälarhöjdens IK5,66
6Leo Smedberg2004Turebergs FK5,60
7Max Ingvarsson Lind2004Turebergs FK5,54
8Tobias Pettersson2004Hammarby Friidrott5,22
9Alexander Ludwigs2004Danderyds SK5,12
10Martin Sjödin2004Turebergs FK4,82
11Johan Rosenbaum2004Bromma IF4,72
12Adam Bäck2004Danderyds SK4,70
13Henrik Nerell2004Turebergs FK4,41
14Erik Gahne2004Täby IS Friidrott4,36
 David Ågren2004Vallentuna FKDNS
 Nils Stenmarck2004Vallentuna FKDNS
 Markus Sareyko2004Täby IS FriidrottDNS

P 10 60 m Försök 

Heat 1
    Vind: -2,3  
1David Thid2003IFK Tumba9,14q
2David Blomberg2003Täby IS Friidrott9,54q
3Hugo Tobiasson2003Vallentuna FK9,81q
4Casper Elliot2003Huddinge AIS10,25
5Anton Rodmar2003Vallentuna FK10,82
6Ludvig Andersson2003Värmdö IF10,97

Heat 2
    Vind: -0,9  
1Viktor Wall2003Hanvikens SK9,53q
2Alexander Ebbestad2003Gottsunda IF9,95
3Niklas Wall2003Hanvikens SK10,07
4Joakim Hellbratt2003Huddinge AIS10,40
5Oliver Sundgren2003Väsby IK10,55

Heat 3
    Vind: -3,0  
1Hugo Björk2003Turebergs FK9,52q
2Isak Franzén2003Turebergs FK9,66q
3Marcus Jeppsson2003Turebergs FK10,21
4Hugo Svenleen2003Turebergs FK10,31
5Gustaf Rydin2003Täby IS Friidrott10,36
6Fred Svenleen2003Turebergs FK10,37

P 10 60 m Final 
    Vind: -2,6  
1David Thid2003IFK Tumba9,20
2Viktor Wall2003Hanvikens SK9,41
3David Blomberg2003Täby IS Friidrott9,71
4Hugo Björk2003Turebergs FK9,76
5Isak Franzén2003Turebergs FK9,82
6Hugo Tobiasson2003Vallentuna FK10,10

P 10 Längd Final 
       
1David Thid2003IFK Tumba4,59DUSP rekord
2David Blomberg2003Täby IS Friidrott4,12
3Hugo Tobiasson2003Vallentuna FK3,83
4Joakim Hellbratt2003Huddinge AIS3,72
5Viktor Wall2003Hanvikens SK3,70
6Julius Geiryd2003Huddinge AIS3,693,57
7Oliver Sundgren2003Väsby IK3,693,47
8Marcus Jeppsson2003Turebergs FK3,64
9Gustaf Rydin2003Täby IS Friidrott3,59
10Casper Elliot2003Huddinge AIS3,47
11Hugo Björk2003Turebergs FK3,46
12Isak Franzén2003Turebergs FK3,44
13Niklas Wall2003Hanvikens SK3,43
14Teo Söderström2003Vallentuna FK3,343,32
15Hugo Svenleen2003Turebergs FK3,343,17
16Anton Rodmar2003Vallentuna FK2,99
17Ludvig Andersson2003Värmdö IF2,98
18Fred Svenleen2003Turebergs FK2,62
19Arvid Wändesjö2003Österhaninge IFDNS
20Leo Croneborg2003Värmdö IFDNS
21Oliver Danwihl2003Vallentuna FKDNS
22Love Hedqvist2003Huddinge AISDNS
23Noel Tavares Jansen2003IF LinnéaDNS
24Oskar Karlsson2003Turebergs FKDNS

P 10 Höjd Final 
       
1David Thid2003IFK Tumba1,27
2Viktor Wall2003Hanvikens SK1,19
3Hugo Tobiasson2003Vallentuna FK1,15
4David Blomberg2003Täby IS Friidrott1,15
5Niklas Wall2003Hanvikens SK1,10
6Julius Geiryd2003Huddinge AIS1,10
7Joakim Hellbratt2003Huddinge AIS1,10
8Casper Elliot2003Huddinge AIS1,10
9Marcus Jeppsson2003Turebergs FK1,10
 Oliver Sundgren2003Väsby IKx
 Oscar Alvendal2004Danderyds SKx
 Gustaf Rydin2003Täby IS Friidrottx

P 10 Höjd Final  1,05 1,10 1,15 1,19 1,23 1,27 1,30
Niklas Wall o o xxx
Viktor Wall o o o xo xxx
Oliver Sundgren xxx
Casper Elliot - xxo xxx
Julius Geiryd xo o xxx
Joakim Hellbratt o xo xxx
Oscar Alvendal xxx
Hugo Tobiasson xo o o xxx
Marcus Jeppsson xxo xxo xxx
David Blomberg o xo xo xxx
Gustaf Rydin xxx
David Thid o o o o xo xxo xxx

P 10 600 m Final 
       
1David Thid2003IFK Tumba2.03,82
2Niklas Wall2003Hanvikens SK2.05,50
3Markus Brodin2004Danderyds SK2.06,32
4Tobias Pettersson2004Hammarby Friidrott2.08,40
5Julius Geiryd2003Huddinge AIS2.08,75
6Hugo Tobiasson2003Vallentuna FK2.10,98
7David Blomberg2003Täby IS Friidrott2.11,29
8Ludvig Andersson2003Värmdö IF2.17,40
9Oliver Sundgren2003Väsby IK2.18,76
10Casper Elliot2003Huddinge AIS2.30,84
11Joakim Hellbratt2003Huddinge AIS3.01,21

P 10 Kula Final 
       
1Oliver Sundgren2003Väsby IK7,51
2Isak Franzén2003Turebergs FK7,28
3Gustaf Rydin2003Täby IS Friidrott7,01
4Viktor Wall2003Hanvikens SK6,88
5Niklas Wall2003Hanvikens SK6,14
6Casper Elliot2003Huddinge AIS5,63
7Hugo Tobiasson2003Vallentuna FK5,42
8Teo Söderström2003Vallentuna FK4,71
9Joakim Hellbratt2003Huddinge AIS4,56
10Anton Rodmar2003Vallentuna FK4,21
11Arvid Wändesjö2003Österhaninge IFDNS
11Love Hedqvist2003Huddinge AISDNS
11Teo Paganus2003Turebergs FKDNS
11Fred Svenleen2003Turebergs FKDNS
11Hugo Svenleen2003Turebergs FKDNS
11David Blomberg2003Täby IS FriidrottDNS
11Leo Croneborg2003Värmdö IFDNS

P 11 60 m Försök 

Heat 1
    Vind: -1,3  
1Oscar Edlund2002Täby IS Friidrott8,98q
2Karl Nilsson2002Danderyds SK9,22q
3Carl Vestberg2002-9,51q
4Lukas Werner2002IFK Lidingö9,88
5Adam Peets2002Hanvikens SK10,13
6Gustav Andersson2002IFK Lidingö11,45

Heat 2
    Vind: -2,1  
1Max Bergqvist2002Mälarhöjdens IK9,63q
2Edvin Jernhall2002Täby IS Friidrott9,70
3Jesper Qvick2002Järfälla IF9,92
4Liam Hermansson2002Huddinge AIS10,13
5Gustav Frisk2002Hammarby Friidrott10,34

Heat 3
    Vind: -3,0  
1Ludvig All2002Täby IS9,33q
2Robin Isaksson2002IFK Lidingö9,60q
3Oskar Frisk2002Hammarby Friidrott10,39
4Oliver Lindstrand2002Turebergs FK11,12

P 11 60 m Final 
       
1Oscar Edlund2002Täby IS Friidrott8,83
2Karl Nilsson2002Danderyds SK8,99
3Ludvig All2002Täby IS9,10
4Carl Vestberg2002-9,33
5Robin Isaksson2002IFK Lidingö9,42
6Max Bergqvist2002Mälarhöjdens IK9,69

P 11 Längd Final 
       
1Oscar Edlund2002Täby IS Friidrott4,60
2Ludvig All2002Täby IS4,29
3Karl Nilsson2002Danderyds SK4,09
4Max Bergqvist2002Mälarhöjdens IK4,06
5Liam Hermansson2002Huddinge AIS4,03
6Robin Isaksson2002IFK Lidingö3,92
7Lukas Werner2002IFK Lidingö3,86
8Jesper Qvick2002Järfälla IF3,74
9Gustav Frisk2002Hammarby Friidrott3,48
10Gustav Andersson2002IFK Lidingö3,32
11Oliver Lindstrand2002Turebergs FK3,31

P 11 Höjd Final 
       
1Liam Hermansson2002Huddinge AIS1,33
2Adam Peets2002Hanvikens SK1,27
2Max Bergqvist2002Mälarhöjdens IK1,27
4Ludvig All2002Täby IS1,27
5Oliver Papinski2002Täby IS Friidrott1,23
6Lukas Werner2002IFK Lidingö1,19
 Edvin Jernhall2002Täby IS Friidrottx
 Oscar Edlund2002Täby IS Friidrott
 Karl Nilsson2002Danderyds SK

P 11 Höjd Final  1,05 1,10 1,15 1,19 1,23 1,27 1,30 1,33 1,35
Adam Peets o o o o o o xxx
Liam Hermansson - o o xo o xo xo xxo xxx
Edvin Jernhall xxx
Oliver Papinski o o o o o xxx
Max Bergqvist o o o o o o xxx
Lukas Werner o o o xxo xxx
Ludvig All - o o o o xxo xxx

P 11 600 m Final 
       
1Oscar Edlund2002Täby IS Friidrott1.46,39DUSP Rekord
2Isac Lidström2002Turebergs FK1.50,41
3Carl Vestberg2002-1.52,68
4Karl Nilsson2002Danderyds SK1.53,51

P 11 Kula Final 
       
1Max Bergqvist2002Mälarhöjdens IK8,93
2Ludvig All2002Täby IS8,37
3Oscar Edlund2002Täby IS Friidrott6,46
4Karl Nilsson2002Danderyds SK6,42
5Oliver Papinski2002Täby IS Friidrott6,41
6Robin Isaksson2002IFK Lidingö6,40
7Lukas Werner2002IFK Lidingö6,39
8Oskar Frisk2002Hammarby Friidrott6,38
9Edvin Jernhall2002Täby IS Friidrott6,35
10Gustav Andersson2002IFK Lidingö6,13
11Adam Peets2002Hanvikens SKDNS
11Erik Möllerberg2002Väsby IKDNS
11Emil Vide2002Täby IS FriidrottDNS

P 12 Längd Final 
       
1Imran Lernebo2001Mälarhöjdens IK5,06DUSP rekord
2Elias Sahlin2001IFK Lidingö4,35
3Joakim Lönn2001Täby IS Friidrott4,30
4Aleksi Andreev2001Spårvägens FK4,21
5Johannes Lilius2001Huddinge AIS4,13
6Linus Högblom2001Vallentuna FK4,074,01
6Mehrab Sadegi2001Mälarhöjdens IK4,073,97
8Simon Sandqvist2001Järfälla IF4,03
9Marcus Hagerud2001Mälarhöjdens IK3,58
10Jakob Bengtsson2001Täby IS Friidrott3,53
11Patrik Hellborg2001Österhaninge IF3,47
12Gustav Skaring2001Täby IS Friidrott3,43
13Andreas Carlsson2001Väsby IKDNS
14Gustav Gahne2001Täby IS FriidrottDNS
15Kasper Axell2001Danderyds SK,01
16Martin Nerell2001Turebergs FKDNS
17Hannes Johansson Skarud2001Hammarby FriidrottDNS
18Jakob Ekholm2001Täby IS FriidrottDNS
19Carl af Forselles2001Hellas FKDNS

P 12 Höjd Final 
       
1Elias Sahlin2001IFK Lidingö148
2Imran Lernebo2001Mälarhöjdens IK148
3Andreas Carlsson2001Väsby IK134
4Carl af Forselles2001Hellas FK130
5Hannes Johansson Skarud2001Hammarby Friidrott125
5Simon Sandqvist2001Järfälla IF125
7Jakob Ekholm2001Täby IS Friidrott125
8Mehrab Sadegi2001Mälarhöjdens IK115
9Gustav Skaring2001Täby IS Friidrott115

P 12 Höjd Final  110 115 120 125 130 134 138 142 145 148 151
Imran Lernebo - - - o o o o o xo xxo xxx
Jakob Ekholm - o o xxo xxx
Andreas Carlsson o o o o xxo xxo xxx
Gustav Skaring o xo xxx
Hannes Johansson Skarud - - o o x
Elias Sahlin - - - o o o o xo o o xxx
Mehrab Sadegi o o xxx
Simon Sandqvist o o o o xxx
Carl af Forselles - - o xo o - x

P 12 80 m Försök 

Heat 1
    Vind: -3,6  
1Imran Lernebo2001Mälarhöjdens IK10,87q
2Albert Nygren2001Upsala IF11,83q
3Elias Sahlin2001IFK Lidingö11,85q
4Kasper Axell2001Danderyds SK12,54
5Martin Nerell2001Turebergs FK12,59
6Gustav Skaring2001Täby IS Friidrott13,33

Heat 2
    Vind: -1,1  
1Linus Högblom2001Vallentuna FK12,10q
2Marcus Hagerud2001Mälarhöjdens IK12,17
3Joakim Lönn2001Täby IS Friidrott12,21
4Johannes Lilius2001Huddinge AIS12,44
5Jakob Ekholm2001Täby IS Friidrott12,82
6Jakob Bengtsson2001Täby IS Friidrott13,50

Heat 3
    Vind: -0,7  
1Simon Sandqvist2001Järfälla IF12,04q
2Carl af Forselles2001Hellas FK12,06q
3Olle Hammarberg2001Huddinge AIS12,36
4Mehrab Sadegi2001Mälarhöjdens IK12,71
5Patrik Hellborg2001Österhaninge IF12,85

P 12 80 m Final 
    Vind: -0,8  
1Imran Lernebo2001Mälarhöjdens IK10,75
2Albert Nygren2001Upsala IF11,50
3Elias Sahlin2001IFK Lidingö11,52
4Linus Högblom2001Vallentuna FK11,99
4Simon Sandqvist2001Järfälla IF11,99
6Carl af Forselles2001Hellas FK12,08

P 12 600 m Final 
       
1Albert Nygren2001Upsala IF1.43,70
2Gustav Gahne2001Täby IS Friidrott1.50,13
3Emil Magnell-Millan2001GOIF Tjalve1.51,37
4Aleksi Andreev2001Spårvägens FK1.58,45
5Kasper Axell2001Danderyds SKDNS

P 12 60 mh Final 

Heat 1
    Vind: -4,0  
1Imran Lernebo2001Mälarhöjdens IK10,63
2Kasper Axell2001Danderyds SK13,09
6Jakob Bengtsson2001Täby IS FriidrottDNS
6Hannes Johansson Skarud2001Hammarby FriidrottDNS
6Martin Nerell2001Turebergs FKDNF

Heat 2
    Vind: -2,0  
1Carl af Forselles2001Hellas FK11,59
2Marcus Hagerud2001Mälarhöjdens IK12,61
3Olle Hammarberg2001Huddinge AIS12,64
6Jakob Ekholm2001Täby IS FriidrottDNS

P 12 60 mh Final - Sammanställning
       
1Imran Lernebo2001Mälarhöjdens IK10,63
2Carl af Forselles2001Hellas FK11,59
3Marcus Hagerud2001Mälarhöjdens IK12,61
4Olle Hammarberg2001Huddinge AIS12,64
5Kasper Axell2001Danderyds SK13,09
6Martin Nerell2001Turebergs FKDNF
7Hannes Johansson Skarud2001Hammarby FriidrottDNS
8Jakob Bengtsson2001Täby IS FriidrottDNS
9Jakob Ekholm2001Täby IS FriidrottDNS

P 12 Kula Final 
       
1Johannes Lilius2001Huddinge AIS8,16
2Carl af Forselles2001Hellas FK8,09
3Jakob Ekholm2001Täby IS Friidrott7,78
4Olle Hammarberg2001Huddinge AIS7,44
5Joakim Lönn2001Täby IS Friidrott7,29
6Marcus Hagerud2001Mälarhöjdens IK6,48
7Martin Nerell2001Turebergs FK6,04
8Jakob Bengtsson2001Täby IS Friidrott5,83

P 13 Längd Final 
       
1Ernesto Turro Herrera2000IFK Lidingö5,53DUSP rekord
2Philip Ludwigs2000Danderyds SK5,09
3Sebastian Ekfeldt2000Åkersberga SK4,77
4Albin Andersson2000IFK Lidingö4,70
5Lukas Björninger2000Turebergs FK4,49
6Elliot Cigehn2000Täby IS Friidrott4,26
7Nils Söderqvist2000Huddinge AIS4,24
8Andreas Cigéhn2000Täby IS Friidrott3,84

P 13 Höjd Final 
       
1Simon Thor2000IFK Märsta166D US rekord
2Leo Bergström2000Täby IS Friidrott154
3Philip Ludwigs2000Danderyds SK151
4Max Billgert2000Täby IS Friidrott138
5William Hagman2000Huddinge AIS138
6Albin Andersson2000IFK Lidingö134
7Nils Söderqvist2000Huddinge AIS125
8Sebastian Löschner2000Huddinge AIS115

P 13 Höjd Final  110 115 120 125 130 134 138 142 145 148 151 154 157 160 164 166 168
William Hagman - o o o o o xxo xxx
Sebastian Löschner - o xxx
Nils Söderqvist - o o o xxx
Philip Ludwigs - - o o o o o o xxo o xxo xxx
Leo Bergström - - - - - o o o o xo o o xxx
Max Billgert - o o o xo xo xo xxx
Albin Andersson - o o o o o xxx
Simon Thor - - - - - - - - o o o o o o xxo xo xxx

P 13 80 m Försök 

Heat 1
    Vind: -2,4  
1Ernesto Turro Herrera2000IFK Lidingö10,81q
2Philip Ludwigs2000Danderyds SK11,17q
3Albin Andersson2000IFK Lidingö11,50q
4Andreas Cigéhn2000Täby IS Friidrott12,23
5Elliot Cigehn2000Täby IS Friidrott12,62

Heat 2
    Vind: -1,2  
1Sebastian Ekfeldt2000Åkersberga SK10,54q
2Samuel Sundell2000Turebergs FK11,45q
3Oskar Lundqvist2000Hässelby SK11,75q
4William Hagman2000Huddinge AIS11,86

P 13 80 m Final 
    Vind: -1,5  
1Ernesto Turro Herrera2000IFK Lidingö10,38
2Sebastian Ekfeldt2000Åkersberga SK10,48
3Philip Ludwigs2000Danderyds SK10,93
4Albin Andersson2000IFK Lidingö11,28
5Samuel Sundell2000Turebergs FK11,64
6Oskar Lundqvist2000Hässelby SKDNS

P 13 600 m Final 
       
1Isak Lefvert2000Mälarhöjdens IK1.40,76
2Ernesto Turro Herrera2000IFK Lidingö1.40,95
3Max Billgert2000Täby IS Friidrott1.46,26
4Philip Ludwigs2000Danderyds SKDNS

P 13 60 mh Final 
    Vind: -2,0  
1Albin Andersson2000IFK Lidingö10,70
2William Hagman2000Huddinge AISDNS

P 13 Kula Final 
       
1Simon Thor2000IFK Märsta12,56
2Ernesto Turro Herrera2000IFK Lidingö11,67
3Lukas Björninger2000Turebergs FK9,65
4Oskar Lundqvist2000Hässelby SK9,06
5Elliot Cigehn2000Täby IS Friidrott8,27
6Max Billgert2000Täby IS Friidrott8,21
7Sebastian Löschner2000Huddinge AIS8,16
8Leo Bergström2000Täby IS Friidrott7,70
9Andreas Cigéhn2000Täby IS Friidrott7,50

P 15 Längd Final 
       
1Timothy Olsson1998Hammarby Friidrott5,92+1,0
2Anton Cigehn1998Täby IS Friidrott5,74+2,2
3Gabriel Lundvall1998Täby IS Friidrott5,48+1,8
4Johan Bengtsson1998Täby IS Friidrott5,13+3,0
5Julius Larsen Brolin1998Täby IS Friidrott5,03+1,0
6William Frobe1998Täby IS Friidrott5,02+0,6
7Denis Dvinskih1998Täby IS Friidrott4,89+2,6
8Eric Ahlström1998Hammarby Friidrott4,65+2,6
9Rodi Kay1998Hammarby Friidrott4,50+1,5
10Akash Satpute1999Danderyds SK4,19+2,0
11Albin Rohde1999Hammarby Friidrott4,09+2,3
12Gustav Rohde1999Hammarby Friidrott4,02+2,4
13Johan Sjölander1999Täby IS FriidrottDNS

P 15 Höjd Final 
       
1Gabriel Lundvall1998Täby IS Friidrott172
2William Frobe1998Täby IS Friidrott164
3Johan Bengtsson1998Täby IS Friidrott150

P 15 Höjd Final  135 145 150 155 160 164 168 172 175
Johan Bengtsson o o xo xx
Gabriel Lundvall - - - - - o o o xxx
William Frobe - - - o xxo o xxx

P 15 100 m Försök 

Heat 1
    Vind: -3,0  
1Anton Cigehn1998Täby IS Friidrott12,79q
2William Frobe1998Täby IS Friidrott12,90q
3Denis Dvinskih1998Täby IS Friidrott13,17
4Akash Satpute1999Danderyds SK13,89

Heat 2
    Vind: -1,9  
1Julius Larsen Brolin1998Täby IS Friidrott12,40q
2Rodi Kay1998Hammarby Friidrott12,71q
3Elliot Epstein1998Hellas FK12,95q
4Johan Bengtsson1998Täby IS Friidrott13,02q

P 15 100 m Final 
    Vind: -1,7  
1Julius Larsen Brolin1998Täby IS Friidrott12,35
2Anton Cigehn1998Täby IS Friidrott12,46
3William Frobe1998Täby IS Friidrott12,55
4Rodi Kay1998Hammarby Friidrott12,58
5Elliot Epstein1998Hellas FK13,10
6Johan Bengtsson1998Täby IS FriidrottDNS

P 15 200 m Final 
    Vind: -2,3  
1Timothy Olsson1998Hammarby Friidrott25,29
2William Frobe1998Täby IS Friidrott25,48
3Julius Larsen Brolin1998Täby IS Friidrott25,61
4Denis Dvinskih1998Täby IS Friidrott26,87
5Akash Satpute1999Danderyds SK29,92

P 15 800 m Final 
       
1Christoffer Ahl1998Hammarby Friidrott2.09,04DUSP rekord
2Erik Rosqvist1998Mälarhöjdens IK2.12,88
3Niclas Wallin1999Huddinge AIS2.15,76
4Frithiof Ekström1998Mälarhöjdens IK2.15,83
5Axel Aflodal1999Hässelby SK2.17,79
6Olof Silvander1999Danderyds SK2.21,23
7Vilgot Olofsson1998Mälarhöjdens IK2.22,01
8Henry Jacobson1999Tyresö FK2.22,35
9Jonathan Bergdahl1999Huddinge AIS2.26,52
10Nils Öberg1999IFK Lidingö2.46,64

P 15 Kula Final 
       
1Johan Bengtsson1998Täby IS Friidrott12,18
2Gabriel Lundvall1998Täby IS Friidrott11,93
3William Frobe1998Täby IS Friidrott10,07
4Denis Dvinskih1998Täby IS Friidrott9,78
5Anton Cigehn1998Täby IS FriidrottDNS

P 17 Längd Final 
       
 Marcus Jaurell1997Hässelby SKDNS
 Tim Möller1997Hammarby FriidrottDNS
 Manne Persson1996Hammarby Friidrott5,32+3,2

P 17 Höjd Final 
       
1Henrik Thoms1996Hanvikens SK200
2Axel Ohlsson1996Hässelby SK172
3Eric Hacksell1996Hässelby SK160

P 17 Höjd Final  150 155 160 164 168 172 175 178 181 184 187 191 197 200 202
Eric Hacksell - o xxo xxx
Henrik Thoms - - - - - - - - o - o o o xo xxx
Axel Ohlsson - - - o o o xxx

P 17 200 m Final 
       
1Carl Hultin1996Danderyds SK24,89
2Alex Bierhance Söderberg1997Hammarby Friidrott25,05
3Gustav Kramnäs1997Danderyds SK25,29
4Alex Ander1997Danderyds SK26,00

P 17 800 m Final 
       
1Abdi Yusuf1996Hammarby Friidrott2.05,61
2Rasmus Troell1997Tyresö FK2.12,36
3Gustav Kramnäs1997Danderyds SK2.13,04
4Alex Ander1997Danderyds SK2.16,73
5Felix Davidsson-Berndtsson1996Värmdö IF2.19,62

P 17 Kula Final 
       
1Axel Ohlsson1996Hässelby SK15,08
2Eric Hacksell1996Hässelby SK14,07

MS Längd Final 
       
1Lasse Ohtamaa1980Väsby IK6,65+0,5
2Simon Averin Markström1995Hammarby IF5,89+3,3
3Johan Meckbach1995Täby IS FriidrottDNS

MS Höjd Final 
       
1Otto Brinkman1997Spårvägen181
2Matthew Jössing1992Spårvägens FK178
3Oskar Greilert1995Hanvikens SK175

MS Höjd Final  172 175 178 181 184 187
Matthew Jössing - o o xxx
Oskar Greilert xxo xxo xxx
Otto Brinkman - o - xo - xxx

MS 100 m Försök 

Heat 1
    Vind: -1,7  
1Jacob Ewertzh1995Hammarby Friidrott11,25q
2Daniel Rosberg1996Hammarby Friidrott11,50q
3Erik Holmberg1993Rånäs 4H11,68
4Andreas Almlöf1995Hammarby Friidrott11,94
5Daniel Karlsson Lönnö1994Mälarö SOK12,59
6Christian Runge Wildner1995Täby IS Friidrott12,79

Heat 2
    Vind: -2,5  
1Jonathan Wulff1994Hammarby Friidrott11,15q
2Philip Green1993Hammarby Friidrott11,53q
3Per Göransson1995Täby IS Friidrott11,72
4Lasse Ohtamaa1980Väsby IK11,91
5Peter Hallengren1984IFK Lidingö12,99
6Oskar Adolfson1993Danderyds SK13,39

Heat 3
    Vind: -1,7  
1Sunday Ojuri1993Hammarby Friidrott11,14q
2Frederick Gustafsson1993Spårvägens FK11,47q
3Michael Luxemburg1994Täby IS11,55
4Sami Gassan1995Hammarby Friidrott12,10
5Sebastian Svedhammer1988Spårvägens FK12,25
6Sven Jakobsson1996Täby IS Friidrott12,50

MS 100 m Final 
    Vind: -0,6  
1Sunday Ojuri1993Hammarby Friidrott11,00
2Jonathan Wulff1994Hammarby Friidrott11,07
3Jacob Ewertzh1995Hammarby Friidrott11,26
4Frederick Gustafsson1993Spårvägens FK11,30
5Philip Green1993Hammarby Friidrott11,43
6Daniel Rosberg1996Hammarby Friidrott11,61

MS 200 m Final 

Heat 1
    Vind: -1,0  
1Sunday Ojuri1993Hammarby Friidrott22,17DUSP rekord
2Jonathan Wulff1994Hammarby Friidrott22,82
3Philip Green1993Hammarby Friidrott22,83
4Lasse Ohtamaa1980Väsby IK23,60
5Sebastian Svedhammer1988Spårvägens FK25,01

Heat 2
    Vind: -0,2  
1Fabian Revilla1995Rånäs 4H22,76
2Per Göransson1995Täby IS Friidrott23,29
3Erik Holmberg1993Rånäs 4H23,34
4Oskar Adolfson1993Danderyds SK27,92

MS 200 m Final - Sammanställning
       
1Sunday Ojuri1993Hammarby Friidrott22,17DUSP rekord
2Fabian Revilla1995Rånäs 4H22,76
3Jonathan Wulff1994Hammarby Friidrott22,82
4Philip Green1993Hammarby Friidrott22,83
5Per Göransson1995Täby IS Friidrott23,29
6Erik Holmberg1993Rånäs 4H23,34
7Lasse Ohtamaa1980Väsby IK23,60
8Sebastian Svedhammer1988Spårvägens FK25,01
9Oskar Adolfson1993Danderyds SK27,92

MS 600 m Final 
       
1William Levay1996Spårvägens FK1.23,87
2Daniel Norberg1978Spårvägens FK1.24,69
3Mattias Sunneborn1970Spårvägens FK1.24,74M40 Svenskt rekord
4Gunnar Durén1963Hässelby SK1.29,18M50 Svenskt rekord
5Dag Dacke1965Rånäs 4H1.32,79
6Daniel Bergman1995Tyresö FK1.41,02
7Nils Nestor1952Hässelby SK1.48,71

MS 800 m Final 
       
1Bienvenue Musore1990Tyresö FK1.58,99DUSP rekord
2Dante Göransson1990Tyresö FK2.28,96

MS Kula Final 
       
1Anders Källberg1954Danderyds SK8,78
2Lasse Ohtamaa1980Väsby IKDNS


© Arena 2.0, RunPro Systems