Resultat Danderyds Ungdomsspel 2018

Arrangör: Danderyds SK Friidrottsförening
Datum: 13 maj 2018
Plats: Danderyds Gymnasiums IP
Ort: Danderyd
Tävlingsledare: Bo Wikmark

Listan skapad: 2018-05-19 11:09:01


100m 1 

Heat 1
    Vind: +1,0  
1Edel Rogelio Amores1998Kuba11,11q
2KidusYohannes Getahun98Hammarby IF11,24q
3Ibrahim Abakar1999Hammarby IF11,99q
4Johan Laszlo96AIK Friidrott12,61q

Heat 2
    Vind: +0,1  
1Mikael Lundkvist00Huddinge AIS11,57q
2Malcolm Odero98Hammarby IF12,15q
3Fredrik Sandell97Danderyds SK14,21

M 100m 1 - Sammanställning
       
1Edel Rogelio Amores1998Kuba11,11q
2KidusYohannes Getahun98Hammarby IF11,24q
3Mikael Lundkvist00Huddinge AIS11,57q
4Ibrahim Abakar1999Hammarby IF11,99q
5Malcolm Odero98Hammarby IF12,15q
6Johan Laszlo96AIK Friidrott12,61q
7Fredrik Sandell97Danderyds SK14,21

M 100m Final 
    Vind: -1,8  
1Edel Rogelio Amores1998Kuba10,88DUSP Rekord
2KidusYohannes Getahun98Hammarby IF11,51
3Mikael Lundkvist00Huddinge AIS11,57
4Malcolm Odero98Hammarby IF12,24
5Ibrahim Abakar1999Hammarby IF12,26
6Johan Laszlo96AIK Friidrott12,95

M 200m Final 

Heat 1
    Vind: -2,9  
1Edel Rogelio Amores1998Kuba23,40
2Dennis Elms Jansson 95Huddinge AIS23,49
3Jonas Tollefors90Vallentuna FK24,02
4Sebastian SvedhammarIR25,98

Heat 2
    Vind: -2,0  
1David Adrian98Huddinge AIS23,77
2Johan Laszlo96AIK Friidrott26,69
3Fredrik Sandell97Danderyds SK29,23

M 200m Final - Sammanställning
       
1Edel Rogelio Amores1998Kuba23,40
2Dennis Elms Jansson 95Huddinge AIS23,49
3David Adrian98Huddinge AIS23,77
4Jonas Tollefors90Vallentuna FK24,02
5Sebastian SvedhammarIR25,98
6Johan Laszlo96AIK Friidrott26,69
7Fredrik Sandell97Danderyds SK29,23

M 800m Final 

Heat 1
       
1Björn Seifert1996Upsala IF1.56,52
2Albert Nygren2001Upsala IF1.57,63
3Gustav Harning2002Ununge IF2.02,12
4Max Bechtel2001Hässelby SK2.03,44
5Felix Davidsson-Berndtsson1996Hammarby IF2.11,06
6Johan Vanerell2000Täby IS2.15,77

Heat 2
       
1André Mohalland1982Löparklubben Roslagen2.07,24
2Daniel Steinbock1996Löparklubben Roslagen2.08,84
3Tomas Jennerstål1974Löparklubben Roslagen2.09,79
4Axel Sved1997Löparklubben Roslagen2.13,54
5Björn Ternström1999Gottsunda IF2.14,09
6Daniel Eklund1984Stockholm Snipers IF2.14,40

M 800m Final - Sammanställning
       
1Björn Seifert1996Upsala IF1.56,52
2Albert Nygren2001Upsala IF1.57,63
3Gustav Harning2002Ununge IF2.02,12
4Max Bechtel2001Hässelby SK2.03,44
5André Mohalland1982Löparklubben Roslagen2.07,24
6Daniel Steinbock1996Löparklubben Roslagen2.08,84
7Tomas Jennerstål1974Löparklubben Roslagen2.09,79
8Felix Davidsson-Berndtsson1996Hammarby IF2.11,06
9Axel Sved1997Löparklubben Roslagen2.13,54
10Björn Ternström1999Gottsunda IF2.14,09
11Daniel Eklund1984Stockholm Snipers IF2.14,40
12Johan Vanerell2000Täby IS2.15,77

M Höjd 1 
       
1Joakim Wadstein00Tjalve IF Norrköping190
2Kevin Duvert1998Turebergs FK172

M Höjd 1  172 175 178 181 185 190 194
Joakim Wadstein - - - o o xo xxx
Kevin Duvert o xxx

M Längd 1 
       
1Carl Einar Eskonniemi Söderström99Hellas FK5,92+0,3

M22 Hinder 2000m Final 
       
1Julius Mördrup2002IFK Lidingö6.41,03
2Oliver Lindstrand2002Turebergs FK7.43,90

P17 100m 1 

Heat 1
    Vind: +1,4  
1Emil Johansson02Turebergs FK11,29q
2Anton Runemar02Täby IS11,61q
3Adam Haron01Danderyds SK11,72q
4André Barroso Johansson2002Hammarby IF11,86q
5Hugo Olsson02Turebergs FK12,44

Heat 2
    Vind: +1,1  
1Leon Johansson01Hammarby IF11,79q
2Jonatan Håkansson01Hammarby IF11,93
3Josh Routh2002Huddinge AIS12,13
4Maximiliano D?az Araya01Hammarby IF12,23
5Marcus Adrian02Huddinge AIS12,82

Heat 3
    Vind: +0,8  
1Sidrak Afework01Spårvägens FK11,83q
2Robin Isaksson02IFK Lidingö11,88
3Mikael Agge02Hammarby IF11,92
 Paul Förnestig01Hammarby IFDNS

P17 100m 1 - Sammanställning
       
1Emil Johansson02Turebergs FK11,29q
2Anton Runemar02Täby IS11,61q
3Adam Haron01Danderyds SK11,72q
4Leon Johansson01Hammarby IF11,79q
5Sidrak Afework01Spårvägens FK11,83q
6André Barroso Johansson2002Hammarby IF11,86q
7Robin Isaksson02IFK Lidingö11,88
8Mikael Agge02Hammarby IF11,92
9Jonatan Håkansson01Hammarby IF11,93
10Josh Routh2002Huddinge AIS12,13
11Maximiliano D?az Araya01Hammarby IF12,23
12Hugo Olsson02Turebergs FK12,44
13Marcus Adrian02Huddinge AIS12,82
 Paul Förnestig01Hammarby IFDNS

P17 100m Final 
    Vind: +0,6  
1Emil Johansson02Turebergs FK11,21
2Anton Runemar02Täby IS11,56
3Adam Haron01Danderyds SK11,63
4André Barroso Johansson2002Hammarby IF11,78
5Sidrak Afework01Spårvägens FK11,87
 Leon Johansson01Hammarby IFDNS

P17 200m Final 

Heat 1
    Vind: -0,5  
1Linus Simmerlein02Huddinge AIS23,34
2Anton Runemar02Täby IS23,37
3Oscar Winrot01Danderyds SK24,51
4Marcus Adrian02Huddinge AIS25,92

Heat 2
    Vind: -1,4  
1Simon Martinsson01Österhaninge IF23,60
2Sidrak Afework01Spårvägens FK24,17
3Kiran Karlström01Hellas FK25,12
 Robin Isaksson02IFK LidingöDNS

P17 200m Final - Sammanställning
       
1Linus Simmerlein02Huddinge AIS23,34
2Anton Runemar02Täby IS23,37
3Simon Martinsson01Österhaninge IF23,60
4Sidrak Afework01Spårvägens FK24,17
5Oscar Winrot01Danderyds SK24,51
6Kiran Karlström01Hellas FK25,12
7Marcus Adrian02Huddinge AIS25,92
 Robin Isaksson02IFK LidingöDNS

P17 800m Final 
       
1Anton Sjölund2001Spårvägens FK2.01,35
2Tor Ekström2002Spårvägens FK2.05,73
3Jacob Klinth2001IFK Lidingö2.12,05
4Sebastian Christenson2002Turebergs FK2.12,73
5Viktor Möller2002Hässelby SK2.14,26
6Arvid Brikell2001Spårvägens FK2.16,51
7Erik Bungerfeldt2001Hässelby SK2.21,26
8Jesper Qvick2002IF Triangeln2.21,70

P17 Hinder 2000m 1 
       
1David Canmo2001Trollhättan FIK7.03,07

P17 Höjd 1 
       
1Theodor Duvert2001Turebergs FK175
2Gabriel Axelsson02Upsala IF172
3Emil Petersson02Turebergs FK164

P17 Höjd 1  150 155 160 164 168 172 175 178
Emil Petersson - o xxo xo xxx
Gabriel Axelsson - - o o xo xxo xxx
Theodor Duvert - - - xo o o o xxx

P17 Längd 1 
       
1Robin Isaksson02IFK Lidingö6,11+1,0
2André Barroso Johansson2002Hammarby IF5,94+0,7
3Maximiliano D?az Araya01Hammarby IF5,93+0,1
4Josh Routh2002Huddinge AIS5,90-0,6
5Hugo Olsson02Turebergs FK5,62+0,0
 Kiran Karlström01Hellas FK 
 Sebastian Isakson02Täby IS 

P15 80m 1 

Heat 1
    Vind: +0,3  
1Arvid Wändesjö03Tyresö FK9,42q
2Viktor Wall03Tyresö FK9,52q
3Pontus Lindell2003Upsala IF9,71q
4Noah Bucht Wesslén03Hammarby IF9,92
5Dante Egnér03Hässelby SK10,10
6Eli Dahl Oud04Hässelby SK11,12

Heat 2
    Vind: +1,4  
1Niklas Wall03Tyresö FK9,56q
2Teo Paganus03Turebergs FK9,70q
3Jonatan Borg03Hammarby IF10,01varning
4Viktor Skoglund2004Danderyds SK10,58
5William Peiro03Åkersberga SK10,91
6Elias Boman04Hässelby SK11,06

Heat 3
    Vind: -0,7  
1Erik Skoglund2004Danderyds SK10,2210,225
1Hugo Holmlund03Tyresö FK10,2210,222
3Hugo Liljegren03Turebergs FK10,40
4Mårten Nystrand03Hässelby SK10,48
5Elvis Olsén2004Hässelby SK11,66

Heat 4
    Vind: +0,7  
1Maximus Jansson03IFK Lidingö9,72q
2Markus Moberg03Hammarby IF10,02
3Esbjörn Eriksson03Turebergs FK10,06
4Elias Lind03Hässelby SK10,1310,134
4Lucas Lindberg2004Hässelby SK10,1310,134
6Oliver Näckros2003AIK Friidrott10,35

P15 80m 1 - Sammanställning
       
1Arvid Wändesjö03Tyresö FK9,42q
2Viktor Wall03Tyresö FK9,52q
3Niklas Wall03Tyresö FK9,56q
4Teo Paganus03Turebergs FK9,70q
5Pontus Lindell2003Upsala IF9,71q
6Maximus Jansson03IFK Lidingö9,72q
7Noah Bucht Wesslén03Hammarby IF9,92
8Jonatan Borg03Hammarby IF10,01varning
9Markus Moberg03Hammarby IF10,02
10Esbjörn Eriksson03Turebergs FK10,06
11Dante Egnér03Hässelby SK10,10
12Elias Lind03Hässelby SK10,1310,134
13Lucas Lindberg2004Hässelby SK10,1310,134
14Erik Skoglund2004Danderyds SK10,2210,225
15Hugo Holmlund03Tyresö FK10,2210,222
16Oliver Näckros2003AIK Friidrott10,35
17Hugo Liljegren03Turebergs FK10,40
18Mårten Nystrand03Hässelby SK10,48
19Viktor Skoglund2004Danderyds SK10,58
20William Peiro03Åkersberga SK10,91
21Elias Boman04Hässelby SK11,06
22Eli Dahl Oud04Hässelby SK11,12
23Elvis Olsén2004Hässelby SK11,66

P15 80m Final 
    Vind: +0,5  
1Arvid Wändesjö03Tyresö FK9,31DUSP rekord
2Viktor Wall03Tyresö FK9,479,462
3Niklas Wall03Tyresö FK9,479,470
4Pontus Lindell2003Upsala IF9,64
5Maximus Jansson03IFK Lidingö9,77
6Teo Paganus03Turebergs FK9,80

P15 200m Final 

Heat 1
    Vind: +0,5  
1Viktor Wall03Tyresö FK23,26
2Niklas Wall03Tyresö FK23,55
3Arvid Wändesjö03Tyresö FK23,69
4Noah Bucht Wesslén03Hammarby IF24,25
5Lucas Lindberg2004Hässelby SK25,39
6Hugo Liljegren03Turebergs FK25,47

Heat 2
    Vind: -0,9  
1Tadesse Johansson2003AIK Friidrott25,02
2Erik Skoglund2004Danderyds SK25,36
3Simon Öberg2003Västerås FK26,22
4Elvis Olsén2004Hässelby SK28,42
 Viktor Skoglund2004Danderyds SKDNS

Heat 3
    Vind: -0,9  
1Markus Moberg03Hammarby IF24,45
2Elias Lind03Hässelby SK24,97
3Esbjörn Eriksson03Turebergs FK25,63
4Mårten Nystrand03Hässelby SK26,18

Heat 4
    Vind: -0,5  
1Dante Egnér03Hässelby SK24,81
2Jonatan Borg03Hammarby IF24,90
 Oliver Näckros2003AIK FriidrottDQ
 Hugo Holmlund03Tyresö FKDNS

P15 200m Final - Sammanställning
       
1Viktor Wall03Tyresö FK23,26
2Niklas Wall03Tyresö FK23,55
3Arvid Wändesjö03Tyresö FK23,69
4Noah Bucht Wesslén03Hammarby IF24,25
5Markus Moberg03Hammarby IF24,45
6Dante Egnér03Hässelby SK24,81
7Jonatan Borg03Hammarby IF24,90
8Elias Lind03Hässelby SK24,97
9Tadesse Johansson2003AIK Friidrott25,02
10Erik Skoglund2004Danderyds SK25,36
11Lucas Lindberg2004Hässelby SK25,39
12Hugo Liljegren03Turebergs FK25,47
13Esbjörn Eriksson03Turebergs FK25,63
14Mårten Nystrand03Hässelby SK26,18
15Simon Öberg2003Västerås FK26,22
16Elvis Olsén2004Hässelby SK28,42
 Viktor Skoglund2004Danderyds SKDNS
 Hugo Holmlund03Tyresö FKDNS
 Oliver Näckros2003AIK FriidrottDQ

P15 800m Final 
       
1Tadesse Johansson2003AIK Friidrott2.10,58
2Nils Ekroth2003Upsala IF2.13,14
3Simon Öberg2003Västerås FK2.15,00
4Albert Henriksson2003Hässelby SK2.16,90
5Viktor Skoglund2004Danderyds SK2.18,09
6Linus Jansson2004SLK Oxelösund2.18,60
7Pontus Lindell2003Upsala IF2.21,47
8Emil Tärnvik2003Hammarby IF2.21,51
9Fabian Olin2004Hässelby SK2.25,37
10Lucas Lindberg2004Hässelby SK2.29,48
11Erik Skoglund2004Danderyds SK2.30,28
 Elvis Olsén2004Hässelby SKDNS
 Alexander Ebbestad2003Upsala IFDNS

P15 Hinder 1500m Final 
       
1Linus Jansson2004SLK Oxelösund5.06,66
2Viktor Skoglund2004Danderyds SK5.07,07
3Fabian Olin2004Hässelby SK5.14,82
4Markus Pihl2003Täby IS5.27,25
5Alexander Ebbestad2003Upsala IF5.51,86
6Adrian Jergmar2003Boo IF5.55,76

P15 Höjd 1 
       
1Eliott Duvert2003Turebergs FK178
2Niklas Wall03Tyresö FK172
3Elias Lind03Hässelby SK164
4Alexander Ebbestad2003Upsala IF155
5Sebastian Ljungberg03IFK Lidingö155
6Teodor Borgius03Hammarby IF155
6Eli Dahl Oud04Hässelby SK155
8Erik Skoglund2004Danderyds SK150
9Viktor Skoglund2004Danderyds SK145
9Elias Boman04Hässelby SK145

P15 Höjd 1  135 145 150 155 160 164 168 172 175 178 181
Erik Skoglund o xo xxo xxx
Viktor Skoglund o o xxx
Teodor Borgius - - o xxo xxx
Elias Boman o o xxx
Elias Lind - o o xo o xxo xxx
Eli Dahl Oud o o o xxo xxx
Sebastian Ljungberg - o xo xo xxx
Niklas Wall - - o - xo o xxo xxo xxx
Alexander Ebbestad o o o xo xxx
Eliott Duvert - - - - - - - o o o xxx

P15 Längd 1 
       
1Arvid Wändesjö03Tyresö FK6,26-0,1DUSP Rekord!
2Niklas Wall03Tyresö FK6,14+0,4
3Hugo Holmlund03Tyresö FK5,68+0,7
4Maximus Jansson03IFK Lidingö5,65+0,7
5Olle Billgren04Hellas FK5,480,0
6Elias Lind03Hässelby SK5,35-1,2
7Mårten Nystrand03Hässelby SK5,14-1,6
8William Peiro03Åkersberga SK4,77+0,8
9Elias Boman04Hässelby SK4,64-0,3
10Sebastian Ljungberg03IFK Lidingö4,56+0,8
 Vincent Arousell03Hässelby SK 
 Eli Dahl Oud04Hässelby SK 

P15 Kula 1 
       
1Elias Lind03Hässelby SK14,53
2Viktor Wall03Tyresö FK13,18
3Teodor Borgius03Hammarby IF11,72
4Elias Boman04Hässelby SK10,16
5Eli Dahl Oud04Hässelby SK8,20

P13 60m 1 

Heat 1
    Vind: +1,3  
1Fabian Mix2005Täby IS8,36q
2Jacob Nilsson05Spårvägens FK8,54q
3Viggo Stridh05Täby IS8,62q
4Albin Edgert05Täby IS8,92
 Sune Aronsson2005Täby ISDNS

Heat 2
    Vind: +0,9  
1Joel Enander05Täby IS8,16q
2Victor Törnström2005Danderyds SK8,70
3Erik Larripa Taxell2005Hässelby SK8,91
4Simon Bratt2005IF Triangeln9,12
5Yannick Buchli05Täby IS9,42

Heat 3
    Vind: +0,9  
1Elias Bouloussaa05IF Linnéa8,02q
2Lucas Törnström2005Danderyds SK8,62q
3Adrian Holma05Täby IS8,66
4William Lindberg05Täby IS8,80

P13 60m 1 - Sammanställning
       
1Elias Bouloussaa05IF Linnéa8,02q
2Joel Enander05Täby IS8,16q
3Fabian Mix2005Täby IS8,36q
4Jacob Nilsson05Spårvägens FK8,54q
5Lucas Törnström2005Danderyds SK8,62q
6Viggo Stridh05Täby IS8,62q
7Adrian Holma05Täby IS8,66
8Victor Törnström2005Danderyds SK8,70
9William Lindberg05Täby IS8,80
10Erik Larripa Taxell2005Hässelby SK8,91
11Albin Edgert05Täby IS8,92
12Simon Bratt2005IF Triangeln9,12
13Yannick Buchli05Täby IS9,42
 Sune Aronsson2005Täby ISDNS

P13 60m Final 
    Vind: +1,3  
1Elias Bouloussaa05IF Linnéa7,90
2Joel Enander05Täby IS7,99
3Fabian Mix2005Täby IS8,23
4Lucas Törnström2005Danderyds SK8,53
5Viggo Stridh05Täby IS8,56
6Jacob Nilsson05Spårvägens FK8,65

P13 600m Final 
       
1Fabian Mix2005Täby IS1.41,71
2Victor Törnström2005Danderyds SK1.47,36
3Lucas Törnström2005Danderyds SK1.48,51
4Simon Bratt2005IF Triangeln1.51,71
 Yannick Buckli2005Täby ISDNS

P13 Häck 60m Final 

Heat 1
    Vind: -1,2  
1Elias Bouloussaa05IF Linnéa10,05
2Victor Törnström2005Danderyds SK10,31
3Albin Edgert05Täby IS10,60
4Fabian Mix2005Täby IS10,78
5Viggo Stridh05Täby IS12,48v

Heat 2
    Vind: -1,8  
1Joel Enander05Täby IS9,61Tävlingsrekord
2William Lindberg05Täby IS11,02
3Yannick Buchli05Täby IS12,42
 Adrian Holma05Täby ISDNS

P13 Häck 60m Final - Sammanställning
       
1Joel Enander05Täby IS9,61Tävlingsrekord
2Elias Bouloussaa05IF Linnéa10,05
3Victor Törnström2005Danderyds SK10,31
4Albin Edgert05Täby IS10,60
5Fabian Mix2005Täby IS10,78
6William Lindberg05Täby IS11,02
7Yannick Buchli05Täby IS12,42
8Viggo Stridh05Täby IS12,48v
 Adrian Holma05Täby ISDNS

P13 Höjd 1 
       
1William Lindberg05Täby IS151
2Joel Enander05Täby IS151
3Viggo Stridh05Täby IS148
4Lucas Törnström2005Danderyds SK145
5Jacob Nilsson05Spårvägens FK142
6Adrian Holma05Täby IS138
7Victor Törnström2005Danderyds SK138
8Erik Larripa Taxell2005Hässelby SK134

P13 Höjd 1  110 115 120 125 130 134 138 142 145 148 151 154
Erik Larripa Taxell - - - xxo xo o xxx
Jacob Nilsson - - o o o o xo xxo xxx
Joel Enander - - - xxo o o o o o xo o xxx
Adrian Holma - - - o o o xo xxx
Viggo Stridh - - - o o xo xxo xo xo xo xxx
William Lindberg - - - o o o o o o o o xxx
Victor Törnström - - - o o o xxo xxx
Lucas Törnström - - - o o o o o o xxx

P13 Längd 1 
       
1Joel Enander05Täby IS5,09
2Victor Törnström2005Danderyds SK4,89
3Jacob Nilsson05Spårvägens FK4,78
4Viggo Stridh05Täby IS4,72
5Elias Bouloussaa05IF Linnéa4,69
6Lucas Törnström2005Danderyds SK4,59
7Simon Bratt2005IF Triangeln4,35
8William Lindberg05Täby IS4,10
9Yannick Buchli05Täby IS4,08

P13 Kula 1 
       
1Fabian Mix2005Täby IS12,16
2Joel Enander05Täby IS10,69
3Jacob Nilsson05Spårvägens FK10,68
4Viggo Stridh05Täby IS9,13
5Victor Törnström2005Danderyds SK9,05
6Albin Edgert05Täby IS8,94
7Olle Skymne2005Hässelby SK8,80
8William Lindberg05Täby IS8,63
9Lucas Törnström2005Danderyds SK8,57
10Erik Larripa Taxell2005Hässelby SK8,16
11Fabian Lidbaum05Vallentuna FK7,82
12Adrian Holma05Täby IS7,35

P12 60m 1 

Heat 1
    Vind: +0,0  
1Elias Kapell2006Hammarby IF8,42qTävlingsrekord
2Samuel Hillerström Stefansson06Täby IS8,97q
3Jonathan Edberg06Turebergs FK9,01q
4Leon Borgedahl2006Täby IS9,21
5Love Wadström06Danderyds SK9,67

Heat 2
    Vind: +0,7  
1William Loqvist06Hammarby IF8,89q
2Noa Gustavsson2006Spårvägens FK9,20
3John Bäck2006Turebergs FK9,21
4Benjamin Gummérus2006Täby IS9,25
5Oskar Lidberg06Danderyds SK9,30

Heat 3
    Vind: -0,2  
1Edvin Sidwall06Täby IS8,73q
2Filip Olsson06Bromma IF8,85q
3Filip Herre06Hammarby IF9,06
4Olle Hart06IFK Lidingö9,42
5Jakob Bergström2006Turebergs FK10,07

P12 60m 1 - Sammanställning
       
1Elias Kapell2006Hammarby IF8,42qTävlingsrekord
2Edvin Sidwall06Täby IS8,73q
3Filip Olsson06Bromma IF8,85q
4William Loqvist06Hammarby IF8,89q
5Samuel Hillerström Stefansson06Täby IS8,97q
6Jonathan Edberg06Turebergs FK9,01q
7Filip Herre06Hammarby IF9,06
8Noa Gustavsson2006Spårvägens FK9,20
9Leon Borgedahl2006Täby IS9,21
10John Bäck2006Turebergs FK9,21
11Benjamin Gummérus2006Täby IS9,25
12Oskar Lidberg06Danderyds SK9,30
13Olle Hart06IFK Lidingö9,42
14Love Wadström06Danderyds SK9,67
15Jakob Bergström2006Turebergs FK10,07

P12 60m Final 
    Vind: -0,3  
1Elias Kapell2006Hammarby IF8,44
2Edvin Sidwall06Täby IS8,71
3Filip Olsson06Bromma IF8,79
4Samuel Hillerström Stefansson06Täby IS8,81
5William Loqvist06Hammarby IF8,96
6Jonathan Edberg06Turebergs FK8,99

P12 600m Final 
       
1Victor Tjeder2006Täby IS1.47,60
2Leon Borgedahl2006Täby IS1.49,74
3Benjamin Gummérus2006Täby IS2.08,13
 John Bäck2006Turebergs FKDNS

P12 Häck 60m Final 

Heat 1
    Vind: +0,5  
1Filip Olsson06Bromma IF10,67
2Filip Herre06Hammarby IF11,24
3William Loqvist06Hammarby IF11,47
4Benjamin Gummérus2006Täby IS13,36
5Jakob Bergström2006Turebergs FK14,29
 Olle Hart06IFK LidingöDNS

Heat 2
    Vind: -0,4  
1Elias Kapell2006Hammarby IF10,48
2John Bäck2006Turebergs FK10,62
3Love Wadström06Danderyds SK13,22
 Jonathan Edberg06Turebergs FKDNS
 Edvin Sidwall06Täby ISDNS

P12 Häck 60m Final - Sammanställning
       
1Elias Kapell2006Hammarby IF10,48
2John Bäck2006Turebergs FK10,62
3Filip Olsson06Bromma IF10,67
4Filip Herre06Hammarby IF11,24
5William Loqvist06Hammarby IF11,47
6Love Wadström06Danderyds SK13,22
7Benjamin Gummérus2006Täby IS13,36
8Jakob Bergström2006Turebergs FK14,29
 Olle Hart06IFK LidingöDNS
 Jonathan Edberg06Turebergs FKDNS
 Edvin Sidwall06Täby ISDNS

P12 Höjd 1 
       
1Jonathan Edberg06Turebergs FK148
2Filip Olsson06Bromma IF142
3Elias Kapell2006Hammarby IF142
4Oskar Lidberg06Danderyds SK138
5Filip Herre06Hammarby IF130
6Olle Hart06IFK Lidingö125
7Charlie Wahlström2006Spårvägens FK120
8William Loqvist06Hammarby IF115

P12 Höjd 1  110 115 120 125 130 134 138 142 145 148 151
Filip Olsson o o o o o o xo o xxx
Oskar Lidberg o o o o xo xo o xxx
Elias Kapell - - - o o o xo xxo xxx
William Loqvist - xo xxx
Filip Herre - o o xo xo xxx
Olle Hart - o o o xxx
Jonathan Edberg - - - o o o o xo xo xxo xxx
Charlie Wahlström o o o xxx

P12 Längd 1 
       
1Edvin Sidwall06Täby IS5,01
2Elias Kapell2006Hammarby IF4,99
3John Bäck2006Turebergs FK4,63
4Filip Olsson06Bromma IF4,53
5Leon Borgedahl2006Täby IS4,47
6Filip Herre06Hammarby IF4,40
7Jonathan Edberg06Turebergs FK4,32
8William Loqvist06Hammarby IF4,26
9Benjamin Gummérus2006Täby IS3,88

P12 Kula 1 
       
1Elias Kapell2006Hammarby IF9,00
2Jonathan Edberg06Turebergs FK7,62
3Filip Seltén06Österhaninge IF7,32
4Oskar Lidberg06Danderyds SK6,94
5Edvin Sidwall06Täby IS6,76
6Leon Borgedahl2006Täby IS6,69
7Olle Hart06IFK Lidingö6,37
8William Loqvist06Hammarby IF6,27
9Filip Herre06Hammarby IF6,19
10Benjamin Gummérus2006Täby IS5,30
11Jakob Bergström2006Turebergs FK5,09

P11 60m 1 

Heat 1
    Vind: -0,6  
1Theodor Yngström2007Mälarö SOK8,89q
2Olle Willner07Mälarhöjdens IK9,12q
3Elliot Borgedahl2007Täby IS9,32q
4Simon Lindström07Turebergs FK9,33
5Olle Liljegren07Mälarö SOK9,55
6Liam Dovander2007Turebergs FK9,73

Heat 2
    Vind: +0,0  
1Kevin Sjöström07IFK Märsta9,51
2Jakob Lennermark2007Turebergs FK9,55
3Quincey Hackett2007Hammarby IF9,74
4Botvid Simonsson2007Danderyds SK9,80
5Filip Wessel07Danderyds SK10,42

Heat 3
    Vind: +0,4  
1Jacob Rune2007Täby IS8,99q
2David Berglund2007AIK Friidrott9,02q
3Joar Eriksson2007Turebergs FK9,28q
4Hannes Johansson07Österhaninge IF9,35
5Noah Holmlund07Tyresö FK9,66
6Melvin Nilsson07Turebergs FK10,51

P11 60m 1 - Sammanställning
       
1Theodor Yngström2007Mälarö SOK8,89q
2Jacob Rune2007Täby IS8,99q
3David Berglund2007AIK Friidrott9,02q
4Olle Willner07Mälarhöjdens IK9,12q
5Joar Eriksson2007Turebergs FK9,28q
6Elliot Borgedahl2007Täby IS9,32q
7Simon Lindström07Turebergs FK9,33
8Hannes Johansson07Österhaninge IF9,35
9Kevin Sjöström07IFK Märsta9,51
10Olle Liljegren07Mälarö SOK9,55
11Jakob Lennermark2007Turebergs FK9,55
12Noah Holmlund07Tyresö FK9,66
13Liam Dovander2007Turebergs FK9,73
14Quincey Hackett2007Hammarby IF9,74
15Botvid Simonsson2007Danderyds SK9,80
16Filip Wessel07Danderyds SK10,42
17Melvin Nilsson07Turebergs FK10,51

P11 60m Final 
    Vind: -0,2  
1Theodor Yngström2007Mälarö SOK8,77
2David Berglund2007AIK Friidrott8,978,963
3Jacob Rune2007Täby IS8,978,967
4Olle Willner07Mälarhöjdens IK9,11
5Joar Eriksson2007Turebergs FK9,14
6Elliot Borgedahl2007Täby IS9,41

P11 600m Final 
       
1Leo Papinski2007Täby IS1.48,63
2Elliot Borgedahl2007Täby IS1.50,02
3Jacob Rune2007Täby IS1.56,14
4Jakob Lennermark2007Turebergs FK1.58,43
5Botvid Simonsson2007Danderyds SK2.07,51
6Quincey Hackett2007Hammarby IF2.12,89
7Hugo Rietz2007Täby IS2.15,83

P11 Höjd 1 
       
1Kevin Sjöström07IFK Märsta136
2Simon Lindström07Turebergs FK136
3David Berglund2007AIK Friidrott130
4Hannes Johansson07Österhaninge IF130
5Liam Dovander2007Turebergs FK127

P11 Höjd 1  100 105 110 115 119 123 127 130 133 136 139
Kevin Sjöström - - - o o xo xxo o xxo xo xxx
Simon Lindström - - - o o o o o o xxo xxx
Liam Dovander o o o o o xo xo xxx
Hannes Johansson o o o o o o xo xo xxx
David Berglund - - - - xo xo xo o xxx

P11 Längd 1 
       
1Jacob Rune2007Täby IS4,46
2Theodor Yngström2007Mälarö SOK4,45
3Simon Lindström07Turebergs FK4,18
4Olle Willner07Mälarhöjdens IK4,17
5Leo Papinski2007Täby IS4,09
6Hannes Johansson07Österhaninge IF4,03
7Quincey Hackett2007Hammarby IF3,99
8Olle Liljegren07Mälarö SOK3,98
9Jakob Lennermark2007Turebergs FK3,933,93
10Noah Holmlund07Tyresö FK3,933,85
11Erik Håkansson2007Turebergs FK3,84
12Liam Dovander2007Turebergs FK3,76
13Botvid Simonsson2007Danderyds SK3,60
14Filip Wessel07Danderyds SK3,41
15Hugo Rietz2007Täby IS3,22
16Kevin Sjöström07IFK Märsta3,15

P11 Längd 1  1 2 3 4 5 6
Jakob Lennermark 3,93 3,93
Noah Holmlund 3,93 3,85

P11 Kula 1 
       
1Kevin Sjöström07IFK Märsta9,23
2Liam Dovander2007Turebergs FK8,74
3David Berglund2007AIK Friidrott8,54
4Olle Willner07Mälarhöjdens IK8,16
5Leo Papinski2007Täby IS7,70
6Theodor Yngström2007Mälarö SOK7,46
7Simon Lindström07Turebergs FK7,16
8Alexander Bolander Apazidis2007Danderyds SK6,95
9Quincey Hackett2007Hammarby IF6,93
10Jacob Rune2007Täby IS6,75
11Hannes Johansson07Österhaninge IF6,54
12Alexander Grassman2007Danderyds SK6,11
13Botvid Simonsson2007Danderyds SK5,71

P10 60m 1 

Heat 1
    Vind: -0,6  
1Ruben Hart2008IFK Lidingö9,98q
2Oliver Carlsson08Turebergs FK10,31q
3Simon Yang08Kina10,44
4Noah Bocander2008Danderyds SK10,79

Heat 2
    Vind: -1,7  
1Axel Arenander2008Täby IS9,45q
2Allan Schager2008Åkersberga SK9,86q
3Melker Nyström2008IF Triangeln9,91q
4Levi Back2008Turebergs FK10,33q
5Harry Martinsson2008Danderyds SK12,12

P10 60m 1 - Sammanställning
       
1Axel Arenander2008Täby IS9,45q
2Allan Schager2008Åkersberga SK9,86q
3Melker Nyström2008IF Triangeln9,91q
4Ruben Hart2008IFK Lidingö9,98q
5Oliver Carlsson08Turebergs FK10,31q
6Levi Back2008Turebergs FK10,33q
7Simon Yang08Kina10,44
8Noah Bocander2008Danderyds SK10,79
9Harry Martinsson2008Danderyds SK12,12

P10 60m Final 
    Vind: +0,0  
1Axel Arenander2008Täby IS9,42
2Allan Schager2008Åkersberga SK9,56
3Melker Nyström2008IF Triangeln9,76
4Ruben Hart2008IFK Lidingö9,94
5Levi Back2008Turebergs FK9,97
6Oliver Carlsson08Turebergs FK10,18

P10 600m Final 
       
1Melker Nyström2008IF Triangeln1.58,29
2Arvid Karlsson2008Turebergs FK2.00,93
3Axel Arenander2008Täby IS2.09,81
4Ruben Hart2008IFK Lidingö2.11,60
5Robin Borgedahl2009Täby IS2.14,99
6Allan Schager2008Åkersberga SK2.15,07
7Levi Back2008Turebergs FK2.19,38
8Harry Martinsson2008Danderyds SK2.28,99
9Noah Bocander2008Danderyds SK2.30,13

P10 Höjd 1 
       
1Edwin Larripa Taxell08Hässelby SK127
2Oskar Ahlstrand09Turebergs FK115
3Levi Back2008Turebergs FK110
4Carl Grindange09Turebergs FK105
5Noah Bocander2008Danderyds SK100
 Harry Martinsson2008Danderyds SKx
 Melker Nyström2008IF Triangelnx
 Vincent Lundin09Turebergs FKx

P10 Höjd 1  100 105 110 115 119 123 127 130
Noah Bocander xxo xxx
Harry Martinsson xxx
Edwin Larripa Taxell o o o xo o xo xo xxx
Melker Nyström xxx
Levi Back xo o o xx-
Carl Grindange o o xxx
Oskar Ahlstrand o o xo o xxx
Vincent Lundin xxx

P10 Längd 1 
       
1Ruben Hart2008IFK Lidingö3,77
2Axel Arenander2008Täby IS3,75
3Melker Nyström2008IF Triangeln3,73
4Levi Back2008Turebergs FK3,68
5Allan Schager2008Åkersberga SK3,61
6Simon Yang08Kina3,23
7Harry Martinsson2008Danderyds SK2,42

P10 Kula 1 
       
1Oliver Persson08Nyköpings BIS9,01
2Edwin Larripa Taxell08Hässelby SK6,646,61
3Axel Arenander2008Täby IS6,646,31
4Ruben Hart2008IFK Lidingö6,07
5Levi Back2008Turebergs FK6,03
6Harry Martinsson2008Danderyds SK4,64
7Simon Yang08Kina4,03

P9 60m 1 

Heat 1
    Vind: +0,7  
1Gustav Yngström09Mälarö SOK9,51q
2Oskar Ahlstrand09Turebergs FK9,69q
3Robin Borgedahl2009Täby IS9,91q
4Alexander Brunnberg09Vallentuna FK10,66
5Edvin Lundberg09Danderyds SK10,85

Heat 2
    Vind: +1,8  
1Ivar Olsson09Bromma IF9,61q
2Nils Grufman09Täby IS10,49
3Sean Dovander09Turebergs FK10,83
4Johan Calander09Danderyds SK11,32

Heat 3
    Vind: +0,4  
1William Gråman09Tyresö FK9,25q
2Carl Grindange09Turebergs FK9,76q
3Vincent Lundin09Turebergs FK10,52
4Julius Karsberg09Danderyds SK10,82

P9 60m Final 
    Vind: +0,9  
1William Gråman09Tyresö FK9,20
2Gustav Yngström09Mälarö SOK9,24
3Ivar Olsson09Bromma IF9,46
4Carl Grindange09Turebergs FK9,70
5Robin Borgedahl2009Täby IS9,77
6Oskar Ahlstrand09Turebergs FK9,87

P9 Längd 1 
       
1Gustav Yngström09Mälarö SOK4,28Tävlingsrekord
2William Gråman09Tyresö FK4,24
3Oskar Ahlstrand09Turebergs FK4,07
4Robin Borgedahl2009Täby IS3,77
5Ivar Olsson09Bromma IF3,75
6Carl Grindange09Turebergs FK3,66
7Nils Grufman09Täby IS3,38
8Noel Nilsson09Turebergs FK3,34
9Alexander Brunnberg09Vallentuna FK3,22
10Sean Dovander09Turebergs FK3,14
11Johan Calander09Danderyds SK3,05
12Julius Karsberg09Danderyds SK2,86
13Vincent Lundin09Turebergs FK2,80
14Edvin Lundberg09Danderyds SK2,66
15Benjamin Galan Björkman2009Täby IS2,53

P9 Kula 1 
       
1Wilmer Hägg09Hässelby SK6,71
2Jumanne Hackett09Hammarby IF6,63
3Theodor Persson10Nyköpings BIS6,15
4Gustav Yngström09Mälarö SOK6,07
5William Gråman09Tyresö FK6,03
6Ivar Olsson09Bromma IF5,98
7Carl Grindange09Turebergs FK5,61
8Oskar Ahlstrand09Turebergs FK5,43
9Nils Grufman09Täby IS5,25
10Alexander Brunnberg09Vallentuna FK4,80
11Sean Dovander09Turebergs FK4,45
12Anton Ahlstrand10Turebergs FK4,22
13Edvin Lundberg09Danderyds SK3,88

P8 60m 1 

Heat 1
    Vind: +1,1  
1Eliah Hallberg Hossain10Turebergs FK9,99q
2Oliver Taha2010IFK Lidingö10,22q
3Henrik Östlind10Åkersberga SK10,57q
4Love Lindberg10Turebergs FK10,84q
5Fred Sjöström2010IFK Lidingö11,05q

Heat 2
    Vind: +0,9  
1Hanwen Dong10Danderyds SK9,87q
2Tristan Back10Turebergs FK11,09
3Benjamin Galan Björkman2009Täby IS11,27
4Anton Ahlstrand10Turebergs FK11,46
5Tom Zeffer2008Mälarö friidrott12,20

P8 60m Final 
    Vind: +0,5  
1Hanwen Dong10Danderyds SK9,78
2Eliah Hallberg Hossain10Turebergs FK9,92
3Oliver Taha2010IFK Lidingö9,98
4Henrik Östlind10Åkersberga SK10,17
5Love Lindberg10Turebergs FK10,78
6Fred Sjöström2010IFK Lidingö10,85

P8 Längd 1 
       
1Eliah Hallberg Hossain10Turebergs FK3,58
2Oliver Taha2010IFK Lidingö3,323,26
3Hanwen Dong10Danderyds SK3,323,19
4Fred Sjöström2010IFK Lidingö3,28
5Tristan Back10Turebergs FK3,20
6Love Lindberg10Turebergs FK3,13
7Henrik Östlind10Åkersberga SK3,06
8Theodor Persson10Nyköpings BIS2,99
9Anton Ahlstrand10Turebergs FK2,85

P8 Längd 1  1 2 3 4 5 6
Hanwen Dong 3,32 3,19
Oliver Taha 3,32 3,26

100m Final 
    Vind: +0,3  
1Marie Ebbestad00Upsala IF13,10
2Levina Ahlgren98Upsala IF13,46

K 200m Final 
    Vind: -0,3  
1Marie Ebbestad00Upsala IF27,19

K 800m Final 
       
1Fredrika Karlsson1986Löparklubben Roslagen2.20,47
2Frida Sjöberg1988Löparklubben Roslagen2.21,09
3Filippa Ramberg1997Hammarby IF2.21,28
4Linn Alness Borg2000IFK Lidingö2.22,98
5Ebba Edqvist1998Vallentuna FK2.27,80
6Liva Gustavsson2001Spårvägens FK2.36,33
7Nora Siltberg Almlöf1999Hammarby IF2.37,90

K Höjd 1 
       
1Tora Rickelvik00Huddinge AIS149

K Höjd 1  140 145 149 153
Tora Rickelvik o o xo xxx

K Längd 1 
       
1Izabella Ripsweden00Huddinge AIS5,39+0,0
2Mathilda Jerpdahl99Vallentuna FK4,85+0,0

F17 100m 1 

Heat 1
    Vind: +0,9  
1Elwira Ripsweden02Huddinge AIS13,02q
2Draina Kintu02Hellas FK13,04q
3Alvah Lind2005Tyresö FK13,75q
4Norah Lind2005Tyresö FK14,32

Heat 2
    Vind: -0,7  
1Victoria Davidsson02Tyresö FK13,41q
2Fredrika Pettersson02Hammarby IF13,51q
3Mellanie Neudinger Nellmer2005IF Linnéa13,85q

F17 100m 1 - Sammanställning
       
1Elwira Ripsweden02Huddinge AIS13,02q
2Draina Kintu02Hellas FK13,04q
3Victoria Davidsson02Tyresö FK13,41q
4Fredrika Pettersson02Hammarby IF13,51q
5Alvah Lind2005Tyresö FK13,75q
6Mellanie Neudinger Nellmer2005IF Linnéa13,85q
7Norah Lind2005Tyresö FK14,32

F17 100m Final 
    Vind: +0,7  
1Draina Kintu02Hellas FK12,86
2Elwira Ripsweden02Huddinge AIS13,02
3Victoria Davidsson02Tyresö FK13,30
4Fredrika Pettersson02Hammarby IF13,46
5Alvah Lind2005Tyresö FK13,70
6Mellanie Neudinger Nellmer2005IF Linnéa14,33

F17 200m Final 

Heat 1
    Vind: -0,3  
1Elwira Ripsweden02Huddinge AIS27,42
2Melina Gustafson2001Spårvägens FK28,51

F17 200m Final - Sammanställning
       
1Elwira Ripsweden02Huddinge AIS27,42
2Melina Gustafson2001Spårvägens FK28,51

F17 800m Final 
       
1Linnéa Ericsson Bäckvall2002Turebergs FK2.27,48
2Carolina Larson2002IFK Lidingö2.28,89
3Ida Blom2002Hässelby SK2.30,13
4Tyra Morell2002Upsala IF2.37,33
5Lilly Andersson2001Danderyds SK2.38,47
6Filippa Granåsen2002Täby IS2.40,96
7Nora Axelsson2002Upsala IF2.43,35
8Ebba Fock2002Upsala IF2.49,79

F17 Hinder 1500m Final 
       
1Klara Ygeby2002Upsala IF5.21,15
2Julia Arnhut2001IFK Lidingö5.27,61
 Lisa Havell1988Spårvägens FK5.17,53Utom tävlan
 Jasmina Prugenic1998Serbien5.06,35Utom tävlan

F17 Höjd 1 
       
1Vendela Einberg02Huddinge AIS156
2Kajsa Engblom01Huddinge AIS159

F17 Höjd 1  140 145 149 153 156 159 162
Kajsa Engblom o o o xo o xo xxx
Vendela Einberg o o o xo xo xxx xxx

F17 Längd 1 
       
1Bilge Kaya02Hellas FK5,15+0,0
2Linnea Sjögren01IF Triangeln4,93+1,1
3Victoria Davidsson02Tyresö FK4,73+0,2
4Fredrika Pettersson02Hammarby IF4,62+1,5
5Tilda Krüsell Berg02Hammarby IF4,35+0,5
6Julia Jansson02Hammarby IF4,20+0,0

F17 Kula 1 
       
1Julia Jansson02Hammarby IF9,11
2Victoria Davidsson02Tyresö FK8,17

F15 80m 1 

Heat 1
    Vind: +0,1  
1Katharina Gråman03Tyresö FK10,31qTävlingsrekord
2Alannah Hellstadius04Hammarby IF10,84q
3Celine de Champs04Danderyds SK11,30
4Alice Lundborg2003Spårvägens FK11,54
5Amanda Pettersson03Vallentuna FK12,86

Heat 2
    Vind: +0,7  
1Beata Edelholm03Hammarby IF10,65q
2Elsa Eriksson03Hässelby SK11,10
3Julia Åberg04Vallentuna FK11,50
4Linnea Frejd04Vallentuna FK11,72
5Edvarda Lindén04Boo IF11,73

Heat 3
    Vind: +1,0  
1Moa Nyström2003Turebergs FK10,86q
2Tove Tjeder2003Täby IS10,97q
3Kristina Dahlström03Täby IS10,98q
4Lizette Carlsson04Vallentuna FK11,42

F15 80m 1 - Sammanställning
       
1Katharina Gråman03Tyresö FK10,31qTävlingsrekord
2Beata Edelholm03Hammarby IF10,65q
3Alannah Hellstadius04Hammarby IF10,84q
4Moa Nyström2003Turebergs FK10,86q
5Tove Tjeder2003Täby IS10,97q
6Kristina Dahlström03Täby IS10,98q
7Elsa Eriksson03Hässelby SK11,10
8Celine de Champs04Danderyds SK11,30
9Lizette Carlsson04Vallentuna FK11,42
10Julia Åberg04Vallentuna FK11,50
11Alice Lundborg2003Spårvägens FK11,54
12Linnea Frejd04Vallentuna FK11,72
13Edvarda Lindén04Boo IF11,73
14Amanda Pettersson03Vallentuna FK12,86

F15 80m Final 
    Vind: -0,9  
1Katharina Gråman03Tyresö FK10,43
2Beata Edelholm03Hammarby IF10,82
3Alannah Hellstadius04Hammarby IF10,89
4Kristina Dahlström03Täby IS11,1511,147
4Tove Tjeder2003Täby IS11,1511,147
6Moa Nyström2003Turebergs FK11,18

F15 200m Final 

Heat 1
    Vind: -0,4  
1Alannah Hellstadius04Hammarby IF27,21
2Evelina Sparf2005Åkersberga SK27,64
3Elsa Jansson03Upsala IF28,15
4Kristina Dahlström03Täby IS28,67
5Olivia Ebbersten2003Danderyds SK29,48

Heat 2
    Vind: -0,5  
1Beata Edelholm2003Hammarby IF27,13
2Fanny Wijkström03IFK Lidingö30,48
3Alexandra Frumerie2004Danderyds SK30,64
4Linnea Frejd04Vallentuna FK30,82

Heat 3
    Vind: -0,4  
1Josephine Lindestam2004Danderyds SK28,05
2Tove Tjeder2003Täby IS28,56
3Celine de Champs04Danderyds SK28,73
4Tove Gattberg03IFK Lidingö29,27
5Maja Winrot2003Danderyds SK31,76

F15 200m Final - Sammanställning
       
1Beata Edelholm2003Hammarby IF27,13
2Alannah Hellstadius04Hammarby IF27,21
3Evelina Sparf2005Åkersberga SK27,64
4Josephine Lindestam2004Danderyds SK28,05
5Elsa Jansson03Upsala IF28,15
6Tove Tjeder2003Täby IS28,56
7Kristina Dahlström03Täby IS28,67
8Celine de Champs04Danderyds SK28,73
9Tove Gattberg03IFK Lidingö29,27
10Olivia Ebbersten2003Danderyds SK29,48
11Fanny Wijkström03IFK Lidingö30,48
12Alexandra Frumerie2004Danderyds SK30,64
13Linnea Frejd04Vallentuna FK30,82
14Maja Winrot2003Danderyds SK31,76

F15 800m Final 

Heat 1
       
1Elvira Bredin2003Turebergs FK2.31,94
2Ida Knutsson2004Upsala IF2.32,62
3Clara Lidén2003Hammarby IF2.35,42
4Albertina Brandt2003Hammarby IF2.36,43
5Emmi Nyberg2004Upsala IF2.45,71
6Nanna Hart2003IFK Lidingö2.53,29
 Juno Myrhede2004Hässelby SKDNS

Heat 2
       
1Ingrid Jonsson2003Hässelby SK2.19,37Tävlingsrekord
2Moa Granat2004Vallentuna FK2.19,86
3Frida Hafström2003Hässelby SK2.20,41
4Lia Cederberg2004Täby IS2.23,10
5Josefina Bivstedt2004Hässelby SK2.23,87
6Maja Björnsson2003Upsala IF2.24,77
7Victoria Psilander2003IFK Lidingö2.29,66
8Sofia Amini2003Upsala IF2.35,11

F15 800m Final - Sammanställning
       
1Ingrid Jonsson2003Hässelby SK2.19,37Tävlingsrekord
2Moa Granat2004Vallentuna FK2.19,86
3Frida Hafström2003Hässelby SK2.20,41
4Lia Cederberg2004Täby IS2.23,10
5Josefina Bivstedt2004Hässelby SK2.23,87
6Maja Björnsson2003Upsala IF2.24,77
7Victoria Psilander2003IFK Lidingö2.29,66
8Elvira Bredin2003Turebergs FK2.31,94
9Ida Knutsson2004Upsala IF2.32,62
10Sofia Amini2003Upsala IF2.35,11
11Clara Lidén2003Hammarby IF2.35,42
12Albertina Brandt2003Hammarby IF2.36,43
13Emmi Nyberg2004Upsala IF2.45,71
14Nanna Hart2003IFK Lidingö2.53,29
 Juno Myrhede2004Hässelby SKDNS

F15 Hinder 1500m Final 
       
1Elvira Bredin2003Turebergs FK5.44,52
2Cecilia Ankarfjord Lundin2003IFK Strängnäs6.09,55
3Tuva Kjellström2003Hässelby SK6.14,31
4Alexandra Frumerie2004Danderyds SK6.40,34
5Freddie Mosten Jacob2003Danderyds SK6.41,88

F15 Höjd 1 
       
1Linda Edberg04Turebergs FK149
2Alvah Lind2005Tyresö FK149
2Norah Lind2005Tyresö FK149
4Tove Tjeder2003Täby IS145
5Filippa Aronsson04Boo IF140
5Lizette Carlsson04Vallentuna FK140
7Nanna Hart2003IFK Lidingö125
7Julia Åberg04Vallentuna FK125

F15 Höjd 1  125 130 135 140 145 149 153
Filippa Aronsson o o o o xxx
Nanna Hart o xxx
Linda Edberg - - o o o xo xxx
Alvah Lind - - xo o o xo xxx
Norah Lind - o o o xo xo -
Julia Åberg o xxx
Lizette Carlsson o o o o xxx
Tove Tjeder - o o o o xxx

F15 Längd 1 
       
1Katharina Gråman03Tyresö FK5,320,0DUSP-rekord
2Elsa Eriksson03Upsala IF4,97-0,9
3Alvah Lind2005Tyresö FK4,86+1,1
4Lizette Carlsson04Vallentuna FK4,81+1,2
5Moa Ringqvist04Tyresö FK4,60+1,2
6Norah Lind2005Tyresö FK4,53+0,1
7Elin Abrahamsson03Upsala IF4,46-0,6
8Edvarda Lindén04Boo IF4,320,0
9Julia Åberg04Vallentuna FK4,21-0,4
10Freddie Mosten Jacob2003Danderyds SK4,18+1,7
11Linnea Frejd04Vallentuna FK4,11-0,9
12Elllen Antivilo Lindsjöö04Hässelby SK4,09+0,3
13Moa Nyström2003Turebergs FK3,51-1,2
 Maja Winrot2003Danderyds SKx

F15 Kula 1 
       
1Norah Lind2005Tyresö FK9,89
2Alvah Lind2005Tyresö FK8,00
3Edvarda Lindén04Boo IF7,30
4Linnea Frejd04Vallentuna FK5,59

F13 60m 1 

Heat 1
    Vind: +1,4  
1Emma Carlsson05Turebergs FK8,55q
2Mellanie Neudinger Nellmer2005IF Linnéa8,61q
3Linnéa Lindefalk2005Hammarby IF8,91q
4Anna Strunke2005Turebergs FK8,92q
5Amanda Lindén05Kungsängens FK9,00q
6Ebba Sjöström2005Täby IS9,20

Heat 2
    Vind: -0,9  
1Sofia Eskilsson05Tyresö FK8,86q
2Ebba Svensson05Spårvägens FK9,04
3Ellen Jernhall2005Täby IS9,34
4Philippa Kastberg2005Täby IS9,70
5Lea Mellin05Spårvägens FK9,72
6Daisy Thompson05Vallentuna FK9,73

Heat 3
    Vind: +0,6  
1Meilina Lidström05Turebergs FK9,02
2Vanessa Abraham Theodoridou05IF Triangeln9,08
3Julia Samuelsson2005Hässelby SK9,38
4Chloe Gillard2005Täby IS9,51
5Vera Rietz2005Täby IS9,66

F13 60m 1 - Sammanställning
       
1Emma Carlsson05Turebergs FK8,55q
2Mellanie Neudinger Nellmer2005IF Linnéa8,61q
3Sofia Eskilsson05Tyresö FK8,86q
4Linnéa Lindefalk2005Hammarby IF8,91q
5Anna Strunke2005Turebergs FK8,92q
6Amanda Lindén05Kungsängens FK9,00q
7Meilina Lidström05Turebergs FK9,02
8Ebba Svensson05Spårvägens FK9,04
9Vanessa Abraham Theodoridou05IF Triangeln9,08
10Ebba Sjöström2005Täby IS9,20
11Ellen Jernhall2005Täby IS9,34
12Julia Samuelsson2005Hässelby SK9,38
13Chloe Gillard2005Täby IS9,51
14Vera Rietz2005Täby IS9,66
15Philippa Kastberg2005Täby IS9,70
16Lea Mellin05Spårvägens FK9,72
17Daisy Thompson05Vallentuna FK9,73

F13 60m Final 
    Vind: -0,5  
1Emma Carlsson05Turebergs FK8,54
2Sofia Eskilsson05Tyresö FK8,79
3Mellanie Neudinger Nellmer2005IF Linnéa8,87
4Linnéa Lindefalk2005Hammarby IF8,99
5Anna Strunke2005Turebergs FK9,07
6Amanda Lindén05Kungsängens FK9,23

F13 600m Final 
       
1Evelina Sparf2005Åkersberga SK1.55,02
2Ebba Sjöström2005Täby IS1.56,33
3Isabella Brink2005Vallentuna FK1.56,40
4Chloe Gillard2005Täby IS1.56,41
5Philippa Kastberg2005Täby IS2.08,31
6Agnes Olsson2005Turebergs FK2.09,05
7Anna Nordquist2005Spårvägens FK2.13,24
 Ellen Jernhall2005Täby IS
 Vera Rietz2005Täby IS

F13 Häck 60m Final 

Heat 1
    Vind: -0,8  
1Linnéa Lindefalk2005Hammarby IF10,30
2Ebba Sjöström2005Täby IS11,08
3Anna Strunke2005Turebergs FK11,27
4Mellanie Neudinger Nellmer2005IF Linnéa11,67
5Ellen Jernhall2005Täby IS12,05

Heat 2
    Vind: -0,5  
1Julia Samuelsson2005Hässelby SK11,43
2Chloe Gillard2005Täby IS11,52
3Vera Rietz2005Täby IS12,16
4Philippa Kastberg2005Täby IS12,38

F13 Häck 60m Final - Sammanställning
       
1Linnéa Lindefalk2005Hammarby IF10,30
2Ebba Sjöström2005Täby IS11,08
3Anna Strunke2005Turebergs FK11,27
4Julia Samuelsson2005Hässelby SK11,43
5Chloe Gillard2005Täby IS11,52
6Mellanie Neudinger Nellmer2005IF Linnéa11,67
7Ellen Jernhall2005Täby IS12,05
8Vera Rietz2005Täby IS12,16
9Philippa Kastberg2005Täby IS12,38

F13 Höjd 1 
       
1Mellanie Neudinger Nellmer2005IF Linnéa1,42
2Ellen Jernhall2005Täby IS1,38
3Lea Mellin05Spårvägens FK1,34
4Ebba Sjöström2005Täby IS1,34
5Vera Rietz2005Täby IS1,25
6Chloe Gillard2005Täby IS1,25
7Julia Samuelsson2005Hässelby SK1,25

F13 Höjd 1  1,10 1,15 1,20 1,25 1,30 1,34 1,38 1,42 1,45
Julia Samuelsson o o xo xxo xxx
Mellanie Neudinger Nellmer - - - - xxo o o xo xxx
Lea Mellin o o o xxo o xxo xxx
Ellen Jernhall - o o o o o xxo xxx
Vera Rietz o o xxo o xxx
Ebba Sjöström o o xo o xxo xxo xxx
Chloe Gillard o o o xo xxx

F13 Längd 1 
       
1Emma Carlsson05Turebergs FK4,68
2Mellanie Neudinger Nellmer2005IF Linnéa4,65
3Vanessa Abraham Theodoridou05IF Triangeln4,52
4Sofia Eskilsson05Tyresö FK4,47
5Anna Strunke2005Turebergs FK4,46
6Märta Castenfors2005Spårvägens FK4,40
7Ebba Svensson05Spårvägens FK4,30
8Julia Samuelsson2005Hässelby SK4,13
9Ellen Jernhall2005Täby IS4,08
10Amanda Lindén05Kungsängens FK4,05
11Andrea Davidsson2005Tyresö FK3,95
12Meilina Lidström05Turebergs FK3,85
13Philippa Kastberg2005Täby IS3,843,68
14Vera Rietz2005Täby IS3,843,63
15Ebba Sjöström2005Täby IS3,83
16Chloe Gillard2005Täby IS3,82
17Isabella Brink2005Vallentuna FK3,68
18Ebba Wetterberg2005Spårvägens FK3,37
 Natalia Sahlman2005IFK Lidingö 

F13 Kula 1 
       
1Anna Strunke2005Turebergs FK11,08
2Sofia Eskilsson05Tyresö FK10,20
3Isabella Petäjistö05IF Triangeln9,39
4Meilina Lidström05Turebergs FK9,19
5Philippa Kastberg2005Täby IS8,77
6Daisy Thompson05Vallentuna FK8,66
7Mellanie Neudinger Nellmer2005IF Linnéa8,60
8Amanda Lindén05Kungsängens FK8,25
9Ebba Svensson05Spårvägens FK7,67
10Linnéa Lindefalk2005Hammarby IF7,61
11Ellen Jernhall2005Täby IS7,60
12Andrea Davidsson2005Tyresö FK7,57
13Ebba Wetterberg2005Spårvägens FK5,72

F12 60m 1 

Heat 1
    Vind: +0,5  
1Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK8,54qDUSP Rekord
2Kajsa Andersson06Turebergs FK8,81q
3Rut Grufman06Täby IS9,03q
4Eleonora Wahlin2006Täby IS9,08q
5Elsa Kjellström06Hässelby SK9,30
6Alva Back2006Turebergs FK9,39

Heat 2
    Vind: -1,0  
1Tyra Hedberg2006Hammarby IF9,08q
2Matilda Petersson06Turebergs FK9,15q
3Elsa Lundborg2006Spårvägens FK9,32
4Annie Grindange06Turebergs FK9,51
5Stella Berggren06Spårvägens FK9,61
6Katrina Update06Vallentuna FK10,08

F12 60m 1 - Sammanställning
       
1Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK8,54qDUSP Rekord
2Kajsa Andersson06Turebergs FK8,81q
3Rut Grufman06Täby IS9,03q
4Tyra Hedberg2006Hammarby IF9,08q
5Eleonora Wahlin2006Täby IS9,08q
6Matilda Petersson06Turebergs FK9,15q
7Elsa Kjellström06Hässelby SK9,30
8Elsa Lundborg2006Spårvägens FK9,32
9Alva Back2006Turebergs FK9,39
10Annie Grindange06Turebergs FK9,51
11Stella Berggren06Spårvägens FK9,61
12Katrina Update06Vallentuna FK10,08

F12 60m Final 
    Vind: +0,5  
1Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK8,61
2Kajsa Andersson06Turebergs FK8,79
3Rut Grufman06Täby IS8,98
4Matilda Petersson06Turebergs FK9,02
5Tyra Hedberg2006Hammarby IF9,05
6Eleonora Wahlin2006Täby IS9,16

F12 600m Final 
       
1Hannah Kinane2006Hässelby SK1.47,90
2Wilma Rydström2006Hammarby IF2.04,20
 Tyra Hedberg2006Hammarby IF 
 Alva Back2006Turebergs FK 

F12 Häck 60m Final 

Heat 1
    Vind: -1,6  
1Wilma Rydström2006Hammarby IF10,92
2Tyra Hedberg2006Hammarby IF11,67
3Kristelle Grahn2006Spårvägens FK11,79
4Tove Olsson06Huddinge AIS12,05
5Tove Belmé2007Täby IS13,07

Heat 2
    Vind: -0,5  
1Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK10,24
2Alva Back2006Turebergs FK10,80
3Rut Grufman06Täby IS11,10
4Katrina Update06Vallentuna FK13,21
5Lovisa Evertson06Vallentuna FK14,92
 Kajsa Andersson06Turebergs FKDNS

F12 Häck 60m Final - Sammanställning
       
1Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK10,24
2Alva Back2006Turebergs FK10,80
3Wilma Rydström2006Hammarby IF10,92
4Rut Grufman06Täby IS11,10
5Tyra Hedberg2006Hammarby IF11,67
6Kristelle Grahn2006Spårvägens FK11,79
7Tove Olsson06Huddinge AIS12,05
8Tove Belmé2007Täby IS13,07
9Katrina Update06Vallentuna FK13,21
10Lovisa Evertson06Vallentuna FK14,92
 Kajsa Andersson06Turebergs FKDNS

F12 Höjd 1 
       
1Saga Ågren Lundman2006Danderyds SK142
2Tove Olsson06Huddinge AIS138
3Rut Grufman06Täby IS134
4Elsa Kjellström06Hässelby SK125
4Alva Back2006Turebergs FK125
6Kajsa Andersson06Turebergs FK125
7Matilda Petersson06Turebergs FK125
8Wilma Rydström2006Hammarby IF125
9Lovisa Evertson06Vallentuna FK115

F12 Höjd 1  110 115 120 125 130 134 138 142 145
Tove Olsson - - - o o o xo xxx
Elsa Kjellström o o o o xxx
Alva Back - - o o xxx
Kajsa Andersson - o o xo xxx
Matilda Petersson o o xo xo xxx
Rut Grufman o o o o o o xxx
Lovisa Evertson o o xxx
Saga Ågren Lundman - - - o o xo o o xxx
Wilma Rydström o o o xxo xxx

F12 Längd 1 
       
1Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK4,77
2Rut Grufman06Täby IS4,54
3Kajsa Andersson06Turebergs FK4,384,37
4Kristelle Grahn2006Spårvägens FK4,384,31
5Saga Ågren Lundman2006Danderyds SK4,30
6Eleonora Wahlin2006Täby IS4,28
7Alva Back2006Turebergs FK4,24
8Tyra Hedberg2006Hammarby IF4,23
9Annie Grindange06Turebergs FK4,15
10Elsa Kjellström06Hässelby SK4,11
11Matilda Petersson06Turebergs FK4,08
12Tindra Törnestam06Spårvägens FK4,04
13Lovisa Evertson06Vallentuna FK3,96
14Stella Berggren06Spårvägens FK3,63
15Katrina Update06Vallentuna FK3,61
16Elsa Lundborg2006Spårvägens FK3,50

F12 Längd 1  1 2 3 4 5 6
Kajsa Andersson 4,38 4,37
Saga Ågren Lundman
Kristelle Grahn 4,38 4,31

F12 Kula 1 
       
1Kajsa Andersson06Turebergs FK11,13DUSP-rekord
2Tove Olsson06Huddinge AIS9,78
3Tindra Törnestam06Spårvägens FK9,22
4Rut Grufman06Täby IS8,97
5Katrina Update06Vallentuna FK8,71
6Elsa Kjellström06Hässelby SK8,49
7Lovisa Evertson06Vallentuna FK7,80
8Linnnea Ågren Lundman2006Danderyds SK7,66
9Alva Back2006Turebergs FK7,41

F11 60m 1 

Heat 1
    Vind: +0,0  
1Sara Sjöstedt07Turebergs FK8,76q
2Matilda Borg2007Österhaninge IF8,91q
3Beate Pott07Turebergs FK9,01q
4Isabelle Romson07Danderyds SK9,21q
5Amilia Jergmar2007Boo IF9,24q
 Nova Raitis07Spårvägens FKdns

Heat 2
    Vind: -0,1  
1Carmen Cernjul2007Spårvägens FK9,38q
2Miriam Moverare2007Österhaninge IF9,89
3Simone Moverare2007Österhaninge IF10,14
4Amilia Moverare2007Österhaninge IF10,48
5Frida Heljestrand07Täby IS10,62
 Venla Engström2007Turebergs FKDNS

Heat 3
    Vind: -0,5  
1Ida Zeffer2011Mälarö friidrott10,13
2Alicia Bengtström2007Danderyds SK10,25
3Leopoldine Lindestam2007Danderyds SK10,52
4Ebba Holmgrene2007Täby IS10,88

Heat 4
    Vind: -1,1  
1Tove Belmé2007Täby IS9,40
2Tilda Hibbs07Saltsjöbadens IF9,67
3Emma Olofsson07Täby IS9,74
4Elin Runemar07Täby IS10,16
5Olivia af Buren2007Danderyds SK10,89

F11 60m 1 - Sammanställning
       
1Sara Sjöstedt07Turebergs FK8,76q
2Matilda Borg2007Österhaninge IF8,91q
3Beate Pott07Turebergs FK9,01q
4Isabelle Romson07Danderyds SK9,21q
5Amilia Jergmar2007Boo IF9,24q
6Carmen Cernjul2007Spårvägens FK9,38q
7Tove Belmé2007Täby IS9,40
8Tilda Hibbs07Saltsjöbadens IF9,67
9Emma Olofsson07Täby IS9,74
10Miriam Moverare2007Österhaninge IF9,89
11Ida Zeffer2011Mälarö friidrott10,13
12Simone Moverare2007Österhaninge IF10,14
13Elin Runemar07Täby IS10,16
14Alicia Bengtström2007Danderyds SK10,25
15Amilia Moverare2007Österhaninge IF10,48
16Leopoldine Lindestam2007Danderyds SK10,52
17Frida Heljestrand07Täby IS10,62
18Ebba Holmgrene2007Täby IS10,88
19Olivia af Buren2007Danderyds SK10,89
 Nova Raitis07Spårvägens FKdns
 Venla Engström2007Turebergs FKDNS

F11 60m Final 
    Vind: -0,7  
1Sara Sjöstedt07Turebergs FK8,73
2Matilda Borg2007Österhaninge IF8,83
3Beate Pott07Turebergs FK9,13
4Isabelle Romson07Danderyds SK9,31
5Amilia Jergmar2007Boo IF9,34
6Carmen Cernjul2007Spårvägens FK9,50

F11 600m Final 
       
1Carmen Cernjul2007Spårvägens FK1.47,05
2Matilda Borg2007Österhaninge IF1.53,47
3Amilia Jergmar2007Boo IF1.59,69
4Venla Engström2007Turebergs FK2.01,20
5Ida Zeffer2011Mälarö friidrott2.01,91
6Tove Belmé2007Täby IS2.04,78
7Miriam Moverare2007Österhaninge IF2.08,97
8Ellinore Sparf2007Åkersberga SK2.11,00
9Amilia Moverare2007Österhaninge IF2.11,27
10Selma Bredin2007Turebergs FK2.17,83
 Ebba Holmgrene2007Täby ISDNS
 Leopoldine Lindestam2007Danderyds SKDNS

F11 Höjd 1 
       
1Amilia Jergmar2007Boo IF135
2Beate Pott07Turebergs FK127
3Ebba Wennebjer07Hammarby IF123
4Leopoldine Lindestam2007Danderyds SK123
5Carmen Cernjul2007Spårvägens FK119
6Tove Eskilsson07Österhaninge IF115
7Ella Johansson2007Hammarby IF115
8Tove Belmé2007Täby IS110
8Miriam Moverare2007Österhaninge IF110
10Matilda Borg2007Österhaninge IF110
11Ebba Holmgrene2007Täby IS105
11Amilia Moverare2007Österhaninge IF105

F11 Höjd 1  100 105 110 115 119 123 127 130 135 137
Amilia Jergmar - - o o xo o xo xo xxo xxx
Ebba Wennebjer - - o o o xo xxx
Carmen Cernjul - o o xxo xo xxx
Beate Pott - o o o o o o -
Ebba Holmgrene - o xxx
Tove Belmé - o o xxx
Matilda Borg o o xxo xxx
Amilia Moverare o o xxx
Miriam Moverare o o o xxx
Tove Eskilsson o xo xo o xxx
Leopoldine Lindestam o o xo xxo xo xo xxx
Ella Johansson - o xo xo xxx

F11 Längd 1 
       
1Beate Pott07Turebergs FK4,46
2Matilda Borg2007Österhaninge IF4,34
3Amilia Jergmar2007Boo IF4,16
4Carmen Cernjul2007Spårvägens FK4,14
5Sara Sjöstedt07Turebergs FK4,10
6Ebba Wennebjer07Hammarby IF4,00
7Ella Johansson2007Hammarby IF3,95
8Isabelle Romson07Danderyds SK3,87
9Tove Belmé2007Täby IS3,84
10Tilda Hibbs07Saltsjöbadens IF3,69
11Miriam Moverare2007Österhaninge IF3,57
12Ida Zeffer2011Mälarö friidrott3,55
13Elin Runemar07Täby IS3,53
14Amilia Moverare2007Österhaninge IF3,51
15Simone Moverare2007Österhaninge IF3,47
16Emma Olofsson07Täby IS3,44
17Frida Heljestrand07Täby IS3,41
18Alicia Bengtström2007Danderyds SK3,36
18Ebba Holmgrene2007Täby IS3,36
20Tove Eskilsson07Österhaninge IF3,34
21Olivia Af Burén07Danderyds SK3,17

F11 Kula 1 
       
1Elin Runemar07Täby IS8,14
2Ebba Wennebjer07Hammarby IF8,03
3Beate Pott07Turebergs FK7,54
4Sara Sjöstedt07Turebergs FK7,42
5Amilia Jergmar2007Boo IF7,24
6Frida Heljestrand07Täby IS6,98
7Leopoldine Lindestam2007Danderyds SK6,91
8Emma Olofsson07Täby IS6,85
9Matilda Borg2007Österhaninge IF6,25
10Miriam Moverare2007Österhaninge IF6,23
11Carmen Cernjul2007Spårvägens FK6,12
12Ebba Holmgrene2007Täby IS5,94
13Simone Moverare2007Österhaninge IF5,71
14Tove Eskilsson07Österhaninge IF5,45
15Amilia Moverare2007Österhaninge IF4,80

F10 60m 1 

Heat 1
    Vind: +1,3  
1Ebba Dahlström2008Täby IS9,48q
2Michaela Frumerie2008Danderyds SK10,07q
3Johanna Gummérus2008Täby IS10,26q
4Midea Allard2008Västerås FK10,28
5Liv Jannas2008Danderyds SK10,46
6Moa Eiving2008Åkersberga SK10,60

Heat 2
    Vind: -0,1  
1Melina Engler08Täby IS9,68q
2Emelie Lundqvist08Kungsängens FK9,85q
3Emily Heselius2008Danderyds SK10,15q
4Irma Lidberg08Danderyds SK10,82
5Angelina Wikmark2008Danderyds SK11,76

F10 60m 1 - Sammanställning
       
1Ebba Dahlström2008Täby IS9,48q
2Melina Engler08Täby IS9,68q
3Emelie Lundqvist08Kungsängens FK9,85q
4Michaela Frumerie2008Danderyds SK10,07q
5Emily Heselius2008Danderyds SK10,15q
6Johanna Gummérus2008Täby IS10,26q
7Midea Allard2008Västerås FK10,28
8Liv Jannas2008Danderyds SK10,46
9Moa Eiving2008Åkersberga SK10,60
10Irma Lidberg08Danderyds SK10,82
11Angelina Wikmark2008Danderyds SK11,76

F10 60m Final 
    Vind: -0,8  
1Ebba Dahlström2008Täby IS9,56
2Melina Engler08Täby IS9,72
3Emelie Lundqvist08Kungsängens FK9,82
4Emily Heselius2008Danderyds SK9,85
5Michaela Frumerie2008Danderyds SK10,20
6Johanna Gummérus2008Täby IS10,27

F10 600m Final 
       
1Johanna Gummérus2008Täby IS2.10,24
2Noomi Zeffer2009Mälarö friidrott2.17,02
3Moa Eiving2008Åkersberga SK2.18,88
4Liv Jannas2008Danderyds SK2.22,39
5Louise Wetterstrand2009Danderyds SK2.25,30
 Ebba Dahlström2008Täby ISDNS

F10 Höjd 1 
       
1Johanna Gummérus2008Täby IS115
2Michaela Frumerie2008Danderyds SK115
3Thea Boström09Turebergs FK110
4Moa Eiving2008Åkersberga SK105
5Liv Jannas2008Danderyds SK100

F10 Höjd 1  100 105 110 115 119
Liv Jannas o xxx
Thea Boström o o xo xxx
Johanna Gummérus - o xo o xxx
Michaela Frumerie o o xxo xxo xxx
Moa Eiving o xxo xxx

F10 Längd 1 
       
1Ebba Dahlström2008Täby IS4,15
2Johanna Gummérus2008Täby IS3,61
3Emily Heselius2008Danderyds SK3,60
4Midea Allard2008Västerås FK3,59
5Melina Engler08Täby IS3,58
6Moa Eiving2008Åkersberga SK3,38
7Irma Lidberg08Danderyds SK3,15
8Emelie Lundqvist08Kungsängens FK3,11
9Liv Jannas2008Danderyds SK2,73
10Angelina Wikmark2008Danderyds SK2,33
 Alice Clerkestam2008Turebergs FK

F10 Kula 1 
       
1Irma Lidberg08Danderyds SK6,43
2Moa Eiving2008Åkersberga SK5,84
3Emelie Lundqvist08Kungsängens FK5,70
4Liv Jannas2008Danderyds SK5,48
5Melina Engler08Täby IS4,54
6Johanna Gummérus2008Täby IS4,53
7Angelina Wikmark2008Danderyds SK4,05

F9 60m 1 

Heat 1
    Vind: -0,8  
1Louise Wetterstrand2009Danderyds SK10,07q
2Lily Dymling09Vallentuna FK10,40q
3Noomi Zeffer2009Mälarö friidrott10,41q
4Stina Östholm09Eskilstuna FI10,58q
5Tyra Sternlind09Hammarby IF10,64q

Heat 2
    Vind: +0,6  
1Leah Ssempasa09Turebergs FK9,88q
2Thea Boström09Turebergs FK10,82
3Anna-Klara Waara09Vallentuna FK11,13
4Vendela Dekreon09Eskilstuna FI11,43

Heat 3
    Vind: +0,7  
1Elise Wiklund09Turebergs FK10,82
2Lovisa Törnblad2009Danderyds SK11,11
3Sofia Arnberg2009Danderyds SK11,48
4Joline Lidström09Turebergs FK12,29

F9 60m Final 
    Vind: +0,2  
1Leah Ssempasa09Turebergs FK9,66
2Louise Wetterstrand2009Danderyds SK9,92
3Lily Dymling09Vallentuna FK10,21
4Stina Östholm09Eskilstuna FI10,28
5Noomi Zeffer2009Mälarö friidrott10,35
6Tyra Sternlind09Hammarby IF10,63

F9 Längd 1 
       
1Leah Ssempasa09Turebergs FK3,62
2Stina Östholm09Eskilstuna FI3,50
3Louise Wetterstrand2009Danderyds SK3,48
4Elise Wiklund09Turebergs FK3,47
5Tyra Sternlind09Hammarby IF3,38
6Lily Dymling09Vallentuna FK3,31
7Thea Boström09Turebergs FK3,27
8Noomi Zeffer2009Mälarö friidrott3,25
9Lovisa Törnblad2009Danderyds SK3,14
10Vendela Dekreon09Eskilstuna FI3,06
11Anna-Klara Waara09Vallentuna FK2,73
12Joline Lidström09Turebergs FK2,55
13Sofia Arnberg2009Danderyds SK2,51
 Tess Liljegren09Turebergs FK
 Aline Jigrud09Vallentuna FK

F9 Kula 1 
       
1Vendela Dekreon09Eskilstuna FI5,68
2Tyra Sternlind09Hammarby IF5,50
3Joline Lidström09Turebergs FK5,21
4Stina Östholm09Eskilstuna FI4,50
5Lily Dymling09Vallentuna FK4,12
6Ella Strunke10Turebergs FK3,44
7Thea Boström09Turebergs FK3,14

F8 60m 1 

Heat 1
    Vind: +0,1  
1Alba Jergmar10Boo IF10,66q
2Nora Blom10Turebergs FK10,82q
3Ella Strunke10Turebergs FK11,28q
4Lily Ssempasa11Turebergs FK11,83

Heat 2
    Vind: +0,5  
1Vera Arkinger10IFK Lidingö11,12q
2Astrid Dettel10IFK Lidingö11,19q
3Lova Boström11Turebergs FK11,58q

F8 60m Final 
    Vind: -1,8  
1Alba Jergmar10Boo IF10,55
2Nora Blom10Turebergs FK10,66
3Astrid Dettel10IFK Lidingö11,11
4Ella Strunke10Turebergs FK11,33
5Vera Arkinger10IFK Lidingö11,36
6Lova Boström11Turebergs FK11,62

F8 Längd 1 
       
1Nora Blom10Turebergs FK3,15
2Vera Arkinger10IFK Lidingö3,11
3Emma Håkansson2010Turebergs FK3,03
4Alba Jergmar10Boo IF3,02
5Ella Strunke10Turebergs FK2,79
6Astrid Dettel10IFK Lidingö2,672,57
6Lily Ssempasa11Turebergs FK2,672,65
8Lova Boström11Turebergs FK2,57


© Arena 2.0, RunPro Systems